Eski milletvekili Ahmed Hüseyin, Mestan’a katılıyor

4 Şubat 2016 Perşembe

Share this history on :
HÖH Partisi genel merkezinde danışman olarak görev yapan eski milletvekillerinden Ahmed Hüseyin, partiden istifa etti.

Hüseyin’in önümüzdeki günlerde kurulması beklenen Lütfi Mestan liderliğindeki yeni siyasi oluşuma katılacağı bildirildi. 

Hüseyin istifasıyla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

'Değerli dava arkadaşlarım ve kardeşlerim,
yıllarça temaslarımızdan dolayı ve sizlere saygımdan dolayı, son günlerdeki davranışımı sizlerle paylaşmak istedim.
Mart 1990 yılından şu ana kadar HÖH faliyetçisiydim. 3 subat 2016 tarihinde genel merkezdeki görevimden istifa ettim. Yılların heyecanı partimizin doğru veya yalnış kararları, insanlık dışı hareketleri yorucu oldu. Gurur ve onur denilen şey kalmadı. Partinin pilotu komutanı kim olduğu belirsiz. Kurucu'mu, BG'de, Avrupa'da ve ABD`de çok”sevilen” Peevski`mi, tayin edilen eşbaşkanlar`mı ? İç parti demokrasisi denilen bir şey kaldı mı bilmem. Yörelerde parti tüzüğünü istediği gibi kullanan örgüt var, ayrı üyeye ayrı uygulanıyor. Oylamalara ve kararlara bakarsak demokrasi kalmamış. Bizler büyük bir ırkın torunlarıyız. Böyle gevam etmek bizlere yakışmaz. Ne çocuklarımıza ne`de torunlarımıza örnek olabiliriz. 
Yıllarca afedilen gafların /Mehmed Hoca, Katil Todor jivkovla kahfe sohbeti, Güner Tahir,Devlet porsionlarını bölmek, Kasim Dal, Korman İsmailov / üzerimize yeni bir tsunami gibi Lütvi Mestan olayı çıktı .
Dünyada yaşayan insanlık Yeni Yıl partilerine günlerce hazırlanır. Sağ olsun kurucu başkan`da bizleri her yıl oldugu gibi davet etti. Sağlık nedeniyle erken ayrıldım. Yeni Yıl konuşmasında Gen. Başkan Lütvi Mestanın konuşmasını kurucu başkan hane sahibi olarak çirkin bir şekilde kesmiş. Uzun uzuna HATO'nun ne kadar çıkmaz halde olduğunu ve AB'de çıkmazda olduğunu, Rusya'nın ufukta parlak geleceğini, Mecliste okuduğu "Uçak Krizi" Deklarasyonunun yalnış olduğunu ve BG'de yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun Ankara'nın 5-ci Kolordusu olmasına müsaade etmeyeceğini basa basa söylemiş. Allahım şaşkına döndüm. Yaşadığım yörede hane sahibi davet ettiği bir misafire böyle davranırsa çirkin,saygısızlık,şerefsizlik deriz.
Kurucu başkanım ilk yıllarda ve sonrası o yapılan yardımları Analığı Babalığı ne çabuk unutmuşuz. Sizlerinde yıllar önce bahsetiniz o ülke Anavatanımız değilmi. Baltik ülkelerinin hava sahası, Karadenizde bizim hava sahamızı, Suryede Türkmen köylerini bombalayan, Ukraynanın Kırım işgalini eden , Azeri Karabağda saltanatlık yapan o ülkeyi bir HATO sevdalıları olarak sevelim mi düyorsunuz? Yaşadığımız Bulgaristanda Türklere karşı aşırı milliyetçilik var, bunu kim aşıladı? Üç günlük VMRO kahramanı olmak Sizlere yakışmadı.
Yıllarca Sizlerin talimatınızla başkanım, TC-de yaşayan kardeşlerimle partimiz için faliyet yaptım. Bu hareketiniz/ onların fikri /onyılların en büyük gafı. "Ağır sözler" dersiniz. Bunlar gönlümdeki buzdağının en en üstünü söylüyorum. Yılların ne yükü var bilseniz.
Parlamento grubumuz iki yıldır bir çalışma temposuna girmişti. Şu andaki durumunu görüyorsunuz. En büyük başarımız "bat Sali" denilen bir dinsiz vekilimizin Dini komisyonuna atamanız. BG Müslümanlarına Allah yardımcı olsur. Haa bir seçmen gibi vekillerimize sualim var. Her zaman oy kulanırken hür idarenize göre oy veriyorsunuz. Mecliste 25 kasımda Gen. Başkan Mestanın okuduğu Deklarasyonu gözyaşlarıyla alkışlayan Sizler, 25 aralıkta o köşkte yapılan HÖH meclisinde, o deklarasyon için Mestanı görevden alma kararında hür iradeniz nerede kaldı. Böyle iki yüzlülük Sizlere yakışmadı. Ne konuşuyorum kardeşim grubumuzda yolsuzluk kralı sade KTB bankasında çıkan BG'de ve İsviçre'de banka hesapları şaşırtıcı. Herkesin mesut mutlu ve zengin olmasını isterim. Rakamlar şaşırtıcı. Genç ümit vekilerimiz için konuşalım mı ? Heeeey zavalı Ayşe ablam. Köylerde yalnız, yoksul kalmış gariban kardeşlerim.Universite meğzunu işsiz kardeşim artık söz sizin susmakla bu haliniz düzelmeyecek. Seçtiklerimizin o kadar hasiyeti kaldı ki kapımızı BG'de Rusyanlısı partiler hariç kimse selam vermiyor. Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere……. Elçileri, hele hele Türkiye Cumhurieti Büyük Elçisi önderlerimizi görmek istemiyor.
Bu acı hakikatları söylemek gerekiyor. Dürüst olanlardan özür diliyorum. Kongre geliyor 7 tane önemli belediyeyi kaybettik. Kuzey Bulgaristanda deprem hattı gibi büyük bir çatlaklık meydana geldi. Kaybettiğimiz belediyelerde adaylarımızı gösterenlerden ve okeyleyenlerden hesap arayın. Gençler Sizler benden daha iyi biliyorsunuz arsızlık yolsuzluk yapanları, müsade etmeyin. Yeni seçilecek Genel Başkan umarım yine bir peçete olmasın. Azınlık olarak yıllardır darbeler yedik, yetiştirdiğimiz gitti. Yıllardır yetişen bağzı bizden farklı düşünenleri mafettik. Kimse BG'de yaşayan Türk ve müslüman azınlığının sahibi olamaz, buna müsade etmememiz gerekiyor. Siyasi hayatımda bizim gibi duruma rastlamadım. Hakiki başkan bir saraya gizlenmiş başka bir gezegende yaşar gibi ve faalietçiler komandolu asker gibi. Olamaz!!!!! Eş başkanların üzerinde başka bir başkan daha yetiştirdik. Kimseyi takmıyor..... Uzattık galibaa........
Her zaman gönlümdesiniz. Allaha emanet olun.
Seçim ve parti falietlerinden dolayı kırdığım dava arkadaşı ve seçmen varsa özür diler. Hakkımı helal edin. 
Şayet ömrümce BG'de Türk ve müslüman milli azınlığının bir sorunu olursa, ben her zaman yanınızdayım.'