HÖH: "Türkiye'nin içişlerine müdahalesi araştırılsın"

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH), mecliste Türkiye ve Rusya'nın Sofya'nın içişlerine karıştığı iddialarını araştıracak bir komisyon kurulmasını teklif etti.

Partinin meclise sunduğu geçici komisyon önergesinde şu ifadelere yer veriliyor: "Son haftalarda kamuoyunda ve basında yer alan iddialara göre Türkiye Cumhuriyeti, Bulgaristan'ın içişlerine karışmıştır. 
Bu olay, önerilen komisyonun gerekliliğini ortaya koyuyor." 
72 milletvekillinin imzasıyla sunulan teklifte HÖH, yerel idareci ve parti sempatizanlarına yönelik baskı yapıldığı iddialarının da incelenmesi isteniyor. HÖH ve Fahri lideri Ahmet Doğan'ın Rus politikalarının destekçisi olduğuna yönelik iddiaların da ayrıca incelenmesi talep ediliyor. Tüm bu haberlerin endişe verici olduğu aktarılan öneride, milli güvenliğin ve bağımsızlığın tehlikede olabileceği kaydediliyor. Komisyonun 16 vekilden oluşması ve 2 ay süreyle faaliyet göstermesi teklif edildi.
CHA

3 yorum

 1. Öyle görünüyor ki HÖH bulgaristan türklerin değil rus ajanların partisi.
  Ruslar rus türk harbinde soykırım işlemiştir ve isim değiştirme bulgarlaştırma prosesin babalarıdır, kırım türklerin yok eden Süriye türkmenlerini bombalayan milletir , bir türk rus tarafını nasıl tutabilir aklım almiyor , yazıklar olsun saba Ahmed Dogan .Bulgaristan türkleri derhal HÖH den elini çekmeli onu vatan haini ilan etmeli

  YanıtlaSil
 2. Ataka bile türklere zarar vermedi , höh ün son günlerde verdiği kadar

  YanıtlaSil
 3. saniyesinde satarlar adamı.. adilik zor zanaat..

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.