Ruşen Riza: ‘HÖH, Mestan’ın partisinden rahatsız değil’

HÖH eş başkanlarından Ruşen Riza, Lütfi Mestan’ın yeni parti kurmasından rahatsız olmadıklarını belirtti.

Bulgaristan’da yaklaşık 400 siyasi parti bulunduğunu söyleyen Riza, Mestan’ın kuracağı partinin 401. olacağını kaydetti. 'Diğer partilerle nufuz mücadelesi içinde olduğumuz gibi yeni gelecek oluşumla da bu konuda mücadele edeceğiz. Yeni oluşumun siyasette faktör olup olamayacağını ise seçmenler gösterecek’ dedi.

Son yıllarda HÖH’ün bütünlüğünü zedelemek için çok sayıda denemelerin gerçekleştirildiğini ifade eden Riza, ancak hiç biri başarılı olamadı ve Mestan’ın da başarı göstereceğini düşünmediğini vurguladı.

RUŞEN RİZA, YENİ PARTİ HABERİNİN TÜRK MEDYALARINDAN GELMESİNİ TUHAF BULDU

Mestan’ın önümüzdeki günlerde yeni parti kuruluşunu ilk Türk medyalarınca duyurulmasını tuhaf bulan Riza ‘Tuhaf olan bilgi Türk medyasından geldi. Bilemiyorum, belki oradan (Türkiye’den) duyurulması onlar için daha iyi’ şeklinde konuştu.

Ajans Bg


9 yorum

  1. Bu zatı muhteremin gözleri hala kör olmuş. Bulgaristan da yaşayan Türkler ve Türkiye de bulunan Balkan Göçmenleri hepsi ŞAHA kalkmış bu hala başarıdan ve ya başarısızlıktan bahsediyor. Erkenden gözlüklerini değiştirirsen çok iyi olur.

    YanıtlaSil
  2. Türk Partisi Tatar medyasından gelmeyecek ya

    YanıtlaSil
  3. Bun HÖH partililer otluyorlar yeşil yoncada .Gelecek seçimde millet işallah sandiga gömecek bunlari

    YanıtlaSil
  4. SENİN DE İNANDIĞIN DEĞERLERİ ÖĞRENEMEDİK HALA. PAZARTESİ YAMBOL SALIYA İSTANBUL DİYORSUN RUŞEN EFENDİ.

    YanıtlaSil
  5. Ruşen 02.07.1986 tarihinden ajan "PETIR"olarak Jivkov rejimine 33 sayfa bilgi yazıp vermişsin.Yazdığın bilgiler sayesinde BG seni milletvekili olarak meclise taşıdı.Demek oluyor ki verdigin bilgiler önemli.Açıkla biz de bilelim.BEKLİYORUZ.

    YanıtlaSil
  6. Totaliter dönemde suç işleyenler ne zaman cezalarını bulacak sorusuna "Bulgaristan bu konuda çok hassas" diye yanıt veren adamsın. Senin Türkiye'ye laf etmeye hakkın yok Ruşen Rıza.

    YanıtlaSil
  7. Ruşen Rıza ne zaman ve hangi tarihte Ajan olduğunzu biliyoruz sen hala ajanlığına devam et çünkü sizlerin mesleğiniz AJANLIKTIR

    YanıtlaSil
  8. Bulgaristan Türklerinin kıblesi her zaman İstanbul olmuştur.Türk düşmanlarına asla prim ve oy vermezler. Rus tarafını tutan hainler tarihe ve sandığa gömüleceklerdir.

    YanıtlaSil
  9. Avrupa birliği,Nato,EN ÖNEMLİSİ ANAVATANIMIZI DESTEKLEMİŞ ADAMI DÜNYADA GEÇECEK BAŞKA BİR TÜRK PARTISI OLMUYACAK.bende olsam safım belli olurdu asıl ona karşı olnların safı neresi onlar düşünsün

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.