Çetin Kazak'tan mesaj var

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) Eşbaşkanı Çetin Kazak, atasözü kullanarak mesaj gönderdi. Kazak, Facebook profile üzerinden ‘Domuzdan post olmaz, hainden dost olmaz’ atasözünü paylaşarak mesaj gönderdi.


Ajans Bg

6 yorum

 1. Bizde aldık mesajı ve gülümsedik sadece. Birgün herkes Fenerbahçeli olur mu bilmem ama yakında çok kişi DOST olacak diyerek sustuk :)

  YanıtlaSil
 2. Atasözünü bile çarpıtmışlar.Domuzdan post , kurtan dost olmaz o.İşleri gücleri dalavera

  YanıtlaSil
 3. hain partinin sahibi oluyorda,dost neden olamiyor?

  YanıtlaSil
 4. KİM HAİN ACABA? HALKINA HAİN, OY VERENİNE HAİN, ELEMANINA HAİN, KARNINI DOYURANA HAİN KİM?

  YanıtlaSil
 5. Madem ki atasözüyle edebiyata ilgi var, Neyzen Tevfik'den bir şiirle katkı yapalım:

  Fırka, parti diye halkın boğazından sıkarak,
  Milletin on senedir olmuş idi mengenesi;
  Kazdığı bela yoluna yine kendi düştü,
  Örsünü, kıskacını s..tiğimin çingenesi

  YanıtlaSil
 6. Çetin bey"ot svinyata koja ne stava"demişsin ve halt etmişsin.Domuzda öyle bir deri var ki,asırlarca Bulgar halkının ayaklarında çarık olarak kullanıldı.Bu gerçeği nasıl bilmezsin.Atasözü asırlarca şöyle kullanıldı:Dinsizden dost,domuz derisinden post olmaz".Bulgarcası şöyle:"Ot nevernik priyatel i ot svinska koja postelya ne stava"Önce insanlar domuz derisini ayaklarında çarık olarak kullandı.Şimdi sizin gibi siyasetçiler domuz derisini yüzünüzde maske olarak taşıyorsunuz.Yüzünüze ne kadar tükürsek,yapışmıyor.Domuz ne bilsin derisinin bu kadar değerli olduğunu.

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.