HÖH’lülere giriş yasağı değil, ‘sakıncalı şahıslar’ ibaresi geldi

Adının açıklanmasını istemeyn Ankara kaynaklı üst düzey bir yönetici, Bulgaristan’daki HÖH Partisi yöneticilerine Türkiye’ye giriş yasağı konulmadığını ancak aynı partiden yaklaşık 150 kişinin ‘sakıncalı şahıs’ ibaresi altına alındığını belirtti.

Ajans Bg’nin ‘sakıncalı şahıs’ ne anlama geldiği yönündeki sorusunu cevaplayan aynı kaynak, söz konusu şahısların  ‘yurtdışında ve Türkiye’deki siyasi ve ticari faaliyetleri’ takip altında olduğunu belirterek, hiç bir devletin kendisi için sakıncalı gördüğü şahısların isimlerini ilanla duyarmadığını kaydetti.
Ajans Bg

İLGİLİ HABER:

Yurt Gazetesi: 'Türkiye'ye giriş yasağı olan 143 isim'

Komşuları ile 'sıfır sorun' diye ortaya çıkan Türkiye 'sıfır ilişki' noktasına düştü. İran, Irak, Suriye ve Rusya’dan sonra binlerce göçmeni yıllarca ağırladığımız Bulgaristan ile de ilişkilerimiz kopmak üzere. Bulgaristan hükümetinin, geçtiğimiz...

2 yorum

  1. kim bu ankaradaki gizli kaynak. yoksa uydurma habermi yapıyonuz böyle gizli açıklamalar deyipte. hiç inandırıcı deyil bu haber

    YanıtlaSil
  2. böyle bilgilerin kaynağı verilir mi. isim verseler telefonda istersin sen valla.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.