Bulgaristan'da 'gönüllü' sınır polislerine ödül

9 Nisan 2016 Cumartesi

Share this history on :
Bulgaristan'da, Türkiye sınırından geçmeye çalışan mültecileri yakalayarak polise teslim eden "gönüllü" sınır devriyelerine ödül veriliyor.

Tüm dünyada, ama özellikle Avrupa'da mültecilere yönelik düşmanlık, "gönüllü devriyelik" seviyesine ulaşmış durumda.
Balkan Insight'tan Maria Cheresheva'nın haberine göre, Bulgar polisi, Türkiye sınırından ülkeye girmek isteyen 23 sığınmacıyı yakalayarak yetkililere teslim eden "gönüllü sınır devriyesi"ne ödül verdi.
Bu "gönüllü devriye" grubu, milliyetçi "Bulgar Yurttaşlarını Kurma Örgütü"ne bağlı çalışıyor.
Sınır polisi şefi Antonio Angelov, gruptan, bir dahaki sefere ormanda "devriye"ye çıkmadan önce polise haber vermelerini istedi.
Örgütten yapılan açıklamada, "Devletin ormanında yürüyüşe çıkmak her Bulgar vatandaşının hakkıdır" derken, mültecileri durdurmanın ve polise haber vermenin "vatandaşlık görevi" olduğunu öne sürdü.
Sağcı örgüt, daha çok Bulgarı "ormanda yürüyüş yapmaya" çağırırken, bunun "anti-Bulgar kaçakçılık planını durdurma" şansını yükselteceğini söyledi.
Örgüt, "devlete yardım etmek istediklerini" de sözlerine ekledi.
Özellikle sağcı örgütlerin sınırda devriye atmaya başlamaları, Bulgaristan'da yaygınlaşıyor. Bu grupların, yakaladıkları mültecilere kötü muamele ettiği de gelen bilgiler arasında.

Kahin Baba Vanga'dan 2018 kehanetleri

Tarih boyunca yaptığı kehanetleri ile uluslararası kamuoyunda tanınan ve 1996'da hayatını kaybedenBaba Vanga'nın 2018 için iki kehanette bulunduğu ortaya çıktı. 11 Eylül saldırılarını bilen...