11 Nisan 2016 Pazartesi

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca Bulgaristan’a geliyor

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, iki günlük resmi bir ziyaret için Bulgaristan’a geliyor.

Yargıtay Cumuhuriyet Başsavcısı Akarca, yarın başlayacak iki günlük resmi zityareti kapsamında, Bulgaristan Başsavcısı Tsotir Tsatsarov'un yanı sıra Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Başbakan Boyko Borisov, İçişleri Bakanı Rumiana Bıçvarova, Eğitim Bakanı Meglena Kuneva ve Adalet Bakanı Ekaterina Zaharieva ile de görüşecek. 


ZİYARETİN İKİNCİ GÜNÜ FİLİBE'DE TEMASLARDA BULUNACAK
Akarca’nın Sofya’da yetkililerle ele alacağı konuların arasında sığınmacı krizi, terör tehditi, organize suçla mücadele ve hukuk alanında uluslararası ilişkiler konuları yer alıyor. Akarca ve beraberaberindeki heyetin ziyaretinin ikinci gününde Filibe’de temaslarda bulunacağı bildirildi. 

KAÇAK SİGARA KONUSU
İrak üzerinden Türkiye'ye kaçak sigara soktuğu iddia edilen Bulgartabak şirketi konusunun iki günlük resmi ziyaret sırasında ele alınıp alınmayacağı şimdilik bilinmiyor. Türkiye'de Güneydoğu bölgesinde satılan kaçak sigaraların yüzde 40'ının Bulgartabak tarafından üretildiği belirtiliyor. Güneydoğu'da özellikle Bulgartabak'a ait 'Prestige' markası 'PKK'nın Marlborosu' olarak biliniyor. 
Ajans Bg

2 yorum:
Write yorum
  1. Delian Peevski ne der bu işe acaba.

    YanıtlaSil
  2. Delian Peevski neder batyo Ahmed bir arada Sofyanin merkezine bi cadir kurup ikisi Turkiye karsidli açlık grevi yapacaklar başka bir yol yok.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.