14 Nisan 2016 Perşembe

‘DOST, Bulgaristan için büyük kazanç’

Bulgaristan'daki Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi'nin genel başkanlığına oy birliğiyle Lütvi Mestan'ın seçildiği ilk kurultayını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, "DOST Partisi, Bulgaristan'ın esenliğine ve istikrarına olumlu katkıda bulunacaktır" dedi. 

Bulgaristan siyasetinde önemli bir dönüm noktası olan pazar günkü kurultayın konuklarından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, DOST Partisi'nin, bütün Bulgar halkının refahı ve huzuru için projeler üreteceğine, Bulgaristan'da demokrasinin güçlenmesi ve hukukun üstünlüğü için çaba göstereceğine olan inancını dile getirdi. Kaya, "DOST Partisi şemsiyesi altında bir araya gelen etnik ve dini kökeni ne olursa olsun herkes, bu ülkenin zenginlikleri olarak, Bulgaristan'ın esenliğine ve istikrarına olumlu katkıda bulunacaktır" diye konuştu. Bulgaristan'da yaşayan Türk soydaşlarının iki ülke arasındaki dostluk bağların pekiştirilmesi açısından taşıdıkları öneme işaret eden Kaya, "Yakın tarihi asimilasyon girişimleriyle, zorunlu göçlerle dolu olan Bulgaristan Türklerinin verdikleri mücadeleleri ve yaptıkları fedakarlıkları da saygıyla anmak istiyorum." ifadesini kullandı. Bulgaristan'daki Türk kökenlilerin bu ülkedeki en büyük azınlık olduğunu vurgulayan Kaya, "Uzun yıllardır güçlü bir siyasi temsille parlamentoda yer almalarına karşın, pek çok alandaki sorunlarının hala çözülmeyi beklediği de bir gerçektir." diye konuştu.

Sabah

4 yorum:
Write yorum
 1. Demekki neymiş bunlarda akepe projesiymiş. Bölücüler Bulgaristan Türklerini bölemeyceksiniz

  YanıtlaSil
 2. AK PARTININ DEGIL, TURKIYENIN PROJESI TURKIYENIN. ANLAMADIYSAN GIT HOH OY VER 26 YILDIR VERDIIN GIBI

  YanıtlaSil
 3. bunlara oy vermek orada yaşayan yakınlarımıza kötülük etmek demektir.

  YanıtlaSil
 4. Bulgaristan Türklerini kimse bölmüyor ki onlar militer komunizmin disinda olan sadece kendilerine ayit olan doğru ,gercek Demokrasi Evro Atlantik ve NATO cercevesine ayıt olacak bir yol seçimne odaklaniyor.

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.