10 Nisan 2016 Pazar

DOST Partisinin Genel Başkanlığına Lütfi Mestan seçildiSorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar Partisi'nin (DOST) ilk kurultayı Sofya’daki Ulusal Kültür Sarayı’nda (NDK) gerçekleştirildi. Yapılan oylamada partinin Genel Başkanlığına Lütfi Mestan seçilirken, Genel Başkan Yadımcılığına Şabanali Ahmet, Hüseyin Hafızov, Aydoğan Ali ve Mariana Georgieva seçildi. 
Partinin kuruluş kurultayına Bulgar medyası büyük ilgi gösterirken, HÖH milletvekili Delyan Peevski'ye ait medya kuruluşları DOST'un kurultayını görmezlikten geliyor. Lütfi Mestan: 'Tüm vatandaşlarımız özgürce kendi ana dilini bilmeli ve konuşmalıdır'

Bulgaristan'daki Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisinin ilk kurultayında genel başkanlığa oy birliğiyle Lütvi Mestan seçildi. Sofya'da Halk Kültür Sarayı'nda bin 103 delegenin katılımıyla düzenlenen kurultayda, genel...

2 yorum:
Write yorum
  1. Güzel insanlar BG'de iyi bir başlıngıç yapıyorlar.Avrupanın bunu görmesi gerekiyor.BG insanları "komunist"kadronun artık çöpe atılmasını istiyor."YETER" artık diyor.NATO'nun BG'de yapamadığını yine BG "TÜRKÜ"bitirmeye çalışıyor.BG "TÜRK"ünün haykırışını duy ey "AVRUPA."TÜRK"ün özgürlük savaşında onları katil ve acımasız Jivkov kalıntılarından kurtarın.

    YanıtlaSil
  2. HAYIRLI UYURLU OLSUN BULGARISTAN TURKU ICIN

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.