8 Nisan 2016 Cuma

Hasan Azis: 'Bu defa durum farklı'

Bulgaristan’da 10 Nisan 2016 Pazar günü üyelerinin çoğunluğunu Türklerin ve Müslümanların oluşturduğu yeni bir parti kuruluyor. Parti; Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü için Demokratlar kelimelerinin Bulgarca ilk harflerinin birleşimi olan DOST kelimesini kendisine isim olarak seçti.

Ülkede Türklerin en yoğun yaşadığı Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, HÖH’te siyaset yapan politikacılardan sık sık duyduğumuz gücün bölünmesi konusuna ve bu sefer durumun farklı olduğuna dikkat çekiyor:

“Tarih bize gösteriyor ki, Kırcaali’de birlik beraberlik yoksa o zaman Kırcaali’yi kaybediyoruz. Tarihte bu var. 1999-2003 yılları arasında Kırcaali birlik ve beraberlik olmaması nedeniyle kaybedildi. Tarihten ders almamız gerekiyor. Bir sonraki yerel seçimlere üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu iki parti ile girilirse kaybedilme ihtimali yüzde 100. Böyle bir risk var.

BU DEFA FARKLI
Bu sefer biraz farklı. Önceki ayrılıklar parti içerisinde ve Bulgaristan çapında kaldı. Bulgaristan dışına bu nedenler aktarılmadı. Bulgaristan dışında önemli bir konu olmadı. Şimdi durum başka. Artık yeni proje yapan ve partimizden ayrılan kişiler Bulgaristan dışından faktörler arayarak bu projeyi gerçekleştirmek istiyorlar.”

İLGİLİ YAZI:

Bulgaristan Türklerinde DOST tartışması

4 yorum:
Write yorum
 1. Hasan Aziz, eğer Bulgaristan ve Kırcaali Türklerinin birlik ve beraberlik içerisinde arzu ediyorsan, hiç zaman kaybetmeden Türk düşmanı Payevski ve Rus ajanı Ahmet aganın yanında bir saniye dahi durman, en büyük kayıp senin olacaktır.

  YanıtlaSil
 2. ayrilmiyalim.siz de aramiza gelin

  YanıtlaSil
 3. Hasan bey halk senin akıllı ve durust olmadan ötürü Kircaaliye baskan seçti ama sen halkını biragip Rusofil çetesi Ahmedi seçmen bu halkı çok kirdi halk seni ister fakad Ahmedsiz bizler yerimizdeyiz bu halkdan ayrılanlar bizler degil sizlersiniz gununuz cok daraldi ama bizler bir telefon kadar yakiniz sizlere elinizi çabuk tutarsanız bizimle birlesirsiniz aksi taktirde seninle aramız tamamen kesilecektir haberin ola kardeş 27 yıldır Ahmedin sihirbaz yalanları artık bu millete vız gelecektir artik genclerimize böyle yalanları yutturamazsiniz.

  YanıtlaSil
 4. Dostun asıl kurucusu kim ! Dost kendiliğinden kurulan bir parti mi, yoksa dış güçler tarafından finanse edilip piyasaya sunulan güdümlü bir parti mi ?

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.