HÖH heyeti, İzmir bölgesindeki belediyeleri ziyaret etti

19 Nisan 2016 Salı

Share this history on :
Kırcaali Milletvekili ve Bulgaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Erdinç Hayrula, Razgrad milletvekili Ahmed Ahmedov, Silistre milletvekili Nevin Hasan, Haskovo milletvekili Saliha Emin ve Kızılağaç(Kirkovo) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman’dan oluşan Hak ve Özgürlükler Hareketi heyeti ziyaretin ikinci gününde oldukça yoğun bir gün yaşadı ve İzmir bölgesinde bulunan yerel yönetim temsilcilerini makamlarında ziyaret etti.
Heyet Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Gaziemir Belediyesi Başkan Vekili Önder Keskin, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan tarafından kabul edildi. Görüşmelerin oldukça olumlu bir havada geçtiği, gündemin bir numaralı konusu ise Türkiye ve Bulgaristan arasındaki kardeş belediyeler ilişkileri olduğu bildirildi. İzmir yerel yönetim temsilcilerinin bu ilişkilerin daha da gelişmesi, ortak projelerin hayata geçirilmesi ve sağlam temeli olan ikili ilişkilerin devam etmesi konusunda hemfikir oldukları kaydedildi.
HÖH heyeti 24 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Hak ve Özgürlükler Hareketi 9. Olağan Kongresi’ne, görüşmelerde bulundukları belediye başkanlarını bizzat davet ettiler.
http://www.dps.bg

Делегация от представители на ДПС - председателя на групата за приятелство с Турция Ердинч Хайрула, народните представители Ахмед Ахмедов, Невин Хасан, Салиха Емин и кмета на община Кирково Шинаси Сюлейман, във втория ден от своето посещение проведе редица срещи с представители на местната власт в Измир(Турция).
Представителите на ДПС бяха приети от Халил Ибрахим Шенол – кмет на община Газиемир, Йондер Кескин – заместник-кмет на община Газиемир, Левент Пирищина – кмет на община Буджа, Олгун Атила – кмет на община Борнова, Сема Пекдаш – кмет на община Конак и д-р Сърръ Айдоган – заместник кмет на Голяма община Измир. Срещите са протекли в приятелска атмосфера и позитивен дух, като най-обсъжданата тема е била тази за установените отношения между побратимените градове. Представители на местната власт в Измир са били категорични в мнението си, че установените добри двустранни отношения, които години наред имат своята солидна основа трябва да продължат да се развиват и да се полагат още по-големи усилия за изпълнението на нови съвместни проекти.

Представителите на ДПС са поканили лично своите домакини от Измир на предстоящата IX-та Национална конференция на ДПС.