24 Nisan 2016 Pazar

Mustafa Karadayı, HÖH Genel Başkanı seçildi

HÖH Partisinin 9. Olağan Kurultayında Mustafa Karadayı Genel Başkanlığa seçildi. 
Kurultayın basına kapalı bölümündeki oylamada Karadayı oybirliği ile HÖH Genel Başkanı olarak seçildi. Oylamanın ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan Karadayı, delegelere teşekkür etti. 

SÜRPRİZ YOKTU
HÖH Partisinin 9. Olağan Kurultayı’ndan kimse sürprizlerin çıkmasını beklemiyordu. Mustafa Karadayı’nın ‘vitrin başkanı’ seçileceği ve Onursal Başkan Ahmed Doğan’ın parti tüzüğünde yapılan değişikliklerle yetkisinin artırılacağı biliniyordu. Belki de tek sürpriz, şaibeli milletvekili Delian Peevski’nin kurultaya gelmemesi oldu.  Doğan ise kurultaya gelerek 2013 yılında kendisine karşı yapılan saldırının ardından ilk defa kamuoyunun önüne çıkmış oldu. Sofya’daki NDK merkezinde gerçekleştirilen kurultayda mesajını kendisi okumak yerine Filiz Hüsmenova’ya okuttu. Doğan mesajında, HÖH’ün Bulgaristan’ın istikrarı için stratejik bir yatırım olduğunu ve geçen 25 yılda bunun görüldüğünü belirtti. Doğan, bu bağlamda Bulgar etnik modelinin Avrupa ve dünya tarafından daha değerlendirmeye alınacağını savundu ve partinin birliğinden söz etti. 

DOĞAN, HÖH'ÜN 'RUHANİ' LİDERİ OLDU
HÖH Partisinin ipleri her zaman Doğan'ın elindeydi. Ancak parti tüzüğünde yapılan değişiklikle bu resmileşti. Doğan, onursal başkan pozisyonunu koruyarak bir nevi partinin ruhani lideri haline geldi. İstediği zaman parti yönetimini değiştirebilecek ve kısacası tüm kontröl elinde olacak. Mestan'ın partiden uzaklaştırılması da işte bu kontrolü sorgulamaya kalkması neticesinde yapıldı. Mestan, tüzükte yazmayan ancak tüm partililerin kabul ettiği Doğan'ın ruhaniliğini tanımamaya kalkışmıştı. Artık parti tüzüğü de değişti ve Doğan değişmez lider olarak faaliyetine devam edecek. Genel Başkanlığa seçilen Karadayı ise 'vitrin başkanı' olarak kamuoyunun önüne çıkacak. Doğan ise Boyana semtindeki sarayından HÖH'ü üdare etmeye devam edecek. Bu sistemi sorgulamaya kalkan herkes ise partinin bütünlüğüne karşı gelmiş sayılacak. 

MUSTAFA KARADAYI KİMDİR?
Smolian’a bağlı Borino Köyünde 8 Mayıs 1970 tarihinde doğdu. Ulusal ve Dünya Ekonomisi Ünicersitesi’nden mezun oldu. HÖH’e 1991 yılında üye oldu. Partinin üniversite gençliği teşkilatlarında görev aldı. 1998-2003 yıllarında Gençlik Kolları Başkanı oldu. 2010 yılında HÖH teşkilatlanmadan sorumlu sekreter görevinde bulundu. 2013 yılında milletvekili seçildi. Lütfi Mestan’ın HÖH genel başkanlığından uzaklaştırılmasının ardından 24 Aralık 2015 tarihinde partinin Eş başkanlığına getirildi. 
AJANS BG

Мустафа Карадайъ е новият лидер на ДПС

Съпредседателят досега вече е начело на партията, но почетният председател Ахмед Доган ще я контролира  Той беше избран от Де

9 yorum:
Write yorum
 1. DOST görsün şimdi bakalım ne hale gelecekler. Tebrikler Karadayı.

  YanıtlaSil
 2. AH BEYA ARKADAŞ NE ANLIYON SEN. DOST SEVİNMESİ LAZIM KARADAYI SEÇİLDİ DİYE.

  YanıtlaSil
 3. Abe ahmak DOST neyi görecek Karadayı kim Mestan kim.

  YanıtlaSil
 4. Mustafa Karadayı en iyi başkan seninle gurur duyuyoruz

  Yaşasın HÖH yaşasın ÖZGÜRLÜK

  YanıtlaSil
 5. NE HAKLARIMIZI NE DE ÖZGÜRLÜKLERİMİZİ KORUDUNUZ ŞİMDİYE KADAR. KABADAYI SEN MESTANIN AYAĞINDA KUNDURA BİLE OLAMAZSIN

  YanıtlaSil
 6. Hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye...

  YanıtlaSil
 7. DS ajanı Georgiev (Güner Tahir) yuvaya dönmüş hayırlı olsun DPS ye bir daha gördük ki Jivkovun partisisi.

  YanıtlaSil
 8. Mustafa Mert senin Lütfi Mestan Ajan Pavel değilmiydi ? A senin ajan iyi ajan galiba.. :)

  YanıtlaSil
 9. Yazıklar olsun hepinize tayyep istedigini basardi kasım dal ile yapamamıştı şimdi partiyi bölmeyi başardı bir yanda 25 yıllık parti var bir yanda yeni kurulan bir parti AHMET DOĞAN değilmiydi LÜTFÜ MESTANI goreve getiren LÜTFÜ MESTAN DEĞİLMİYDİ yirmi bes yıldır AHMET DOĞANLA kol kola yuruyen hala neyin AJANLİGİ NEYİN KAFASI NEYIN PARTİSİ ONCE SİYASETİ OGRENİN

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.