Bulgaristan iki PKK'lıyı Türkiye'ye teslim etti

16 Mayıs 2016 Pazartesi

Share this history on :
Edirne'de Bulgaristar güvenlik güçleri ile yapılan işbirliği sonucu sınırı kaçak geçen iki PKK'lı, Türk tarafına teslim edildi. 

Mardin Nusaybin İlçesi'nde polisle çatışmaya girdikleri belirtilen 2 PKK'lı terörist, tutuklanarak cezaevine konuldu. Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sınırı kaçak olarak geçen 2 kişi ile ilgili Bulgaristan polisini bilgilendirdi. Bu bilgi üzerine Bulgar polisi Mardin nufüsüna kayıtlı 17 yaşındaki A.D. ve 24 yaşındaki G.D.'yi sınırda yakaladı. Gözaltın alınan A.D. ve G.D., Bulgar güvenlik güçleri tarafından Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda Türk tarafına teslim edildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan A.D ve G.D., terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Tutuklanan teröristlerin Mardin Nusaybin İlçesi'nde soka çıkma yasağında polisle çatışmaya giren teröristler olduğu öğrenildi.

Kahin Baba Vanga'dan 2018 kehanetleri

Tarih boyunca yaptığı kehanetleri ile uluslararası kamuoyunda tanınan ve 1996'da hayatını kaybedenBaba Vanga'nın 2018 için iki kehanette bulunduğu ortaya çıktı. 11 Eylül saldırılarını bilen...