20 Haziran 2016 Pazartesi

Bal-Göç: HÖH'ün katılımından rahatsızız

Mübarek Ramazan ayı içerisinde Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF) üyesi derneklerimizce ve bulundukları yerlerdeki yerel yönetimlerce iftar organizasyonları gerçekleştirilmektedir. Ramazan ayının doğasına uygun olarak kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı bu organizasyonlara üyelerimiz ve hemşerilerimiz tarafından sağlanan yoğun katılım memnuniyet vericidir.

            Bu basın açıklaması, derneklerimizin bulundukları ilçelerdeki yerel yönetimlerce verilen iftar organizasyonlarında Bulgaristan’daki Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinden davetli misafirlerin bulunmasının camiamızda yarattığı rahatsızlık nedeniyle yapılmaktadır. Bilindiği üzere, Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye yanlısı açıklama yapan eski Genel Başkan Lütfi Mestan’ın anti-demokratik bir şekilde partiden ihraç edilmesine bağlı olarak Türkiye karşıtı söylemleriyle ön plana çıkan HÖH’ün, son dönemlerde Türkiye’de kendilerine yakın bazı kişi, dernek ve yerel yönetimler nezdinde girişimde bulunduğu gözlenmektedir.

            Önemle belirtmek gerekir ki; Balkan Türkleri olarak tarihsel süreç içerisinde maruz kaldığımız baskı, zulüm ve asimilasyon dönemlerinde soydaşına kucak açan ve Evlad-ı Fatihan’ın varlığının en önemli güvencesi durumundaki Anavatanımız Türkiye’yi ötekileştiren hiçbir kişi veya siyasi oluşum Federasyonumuz nezdinde makbul değildir. Geçtiğimiz hafta içerisinde Türkiye’de bulunan HÖH heyetiyle bulundukları yerel yönetimlerin isteğiyle ve/veya kendi inisiyatiflerini kullanarak görüşen BGF üyesi birkaç dernek yöneticisinin bu temasları bireysel nitelikte olup, Federasyonumuzun resmi görüşünü hiçbir şekilde yansıtmamaktadır.

            Kamuoyuna ve soydaşlarımıza önemle duyurulur.

Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu
Yrd. Doç. Dr. Kader ÖZLEM

Genel Sekreter

9 yorum:
Write yorum
 1. Hiç bir (PARTİYE) yakın olmamanız gerek .Eger STK kuruluşuysanız...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum 1;Katılıyorum

   Sil
 2. HOH un amaci turkiye nin cikarlarini korumak degil, bulgaristandaki turklerin cikarini korumaktir. HOH u Turkiye var etmedi, Ahmet Dogan ve Bulgaristan turkleri tirnaklari ize kaziyarak varetti, lutfen buna saygi duyun. DOST asla bulgar politik arenasinda ciddiye alinacak bir oyuncu olamayacaktir - lutfen sapla samani karistirmayalim. Tum partilerin birincil gorevi kendi oyverenlerinin halkini savunmaktir, baska ulkelerin degil - o ulke anavatan olsa bile.

  YanıtlaSil
 3. BALGÖÇ ZATEN HEP DIŞLAYICI OLMUŞTUR. HEP AYRIMCILIK YAPAN BGF ÜYELERİ DERNEKLER HİÇ YENİ BİRŞEY ORTAYA KOYMUYORLAR. SİYASETİ SİYASETÇİLERE BIRAKIN DERNEKÇİLİĞİ DERNEKÇİLERE. EĞER SİYASİ BİR GÖRÜŞÜNÜZ VARSA BUYURUM BULGARİSTANA PARTİ KURUN OY KAZANIN. İKİ ÜLKE DE ANAVATANDIR. SIKINTI YOK. FAKİR İLE ZENGİN KAVGASI DEĞİL SİZİN YAPTIĞINIZ...

  YanıtlaSil
 4. Dps rus partisidir kimse kusura bakmasın.

  YanıtlaSil
 5. dps nin bulgaristan türklerinin haklarını savunduğunu nasıl iddia edebilirsin arkadaşım? adamların yaptıklarını görmüyor musun?

  YanıtlaSil
 6. Kader senin genel baskanin dedim zurfetin bu partiden paralari gotururken iyi di size HOH simdi kotu. HOH hun amaci bulgaristan siyaseti yapmak sizin gibi erdoganin yalakalini yapmak deyil. Ha ozur diliyorum para ondaya simdi bolumculuk yapmayin zaten gun gectikce zorlasiyor hayat

  YanıtlaSil
 7. Bulgaristan turku için çalisti demek bi ipnelik tavirdan baska birsey degil 27 yildir bu KGB ajaninin yaptigi is 1/ Turk gencligini yillarca oyalamak,túrkçesinden koparttmak biz istiyoruz onlar vermiyor bahanesiyle bu fukara milleti kandirmak ve engellemekti. son yillarda elindeki Tútúncúlúgú dahi ellerinden almak ve Vatani terkettirmekdi yaptigi iyilik Lúks içkicilik dolandiricilik ve hirsizliktan baska bir sey degildi.ha onun Devin çevresindeki Tsankov Kamik barajindan elde ettigi Honoraarlarida sonuçda unutamayiz yaani birde Túrklerin Tútún paralarindan çaldigi honorarlardan kústahcasina kendine ayit Insag ettirdigi iki saray biri baskent Sofyadaki Boyanskite livadi dedikleri Saray ve Burgazda Kusya konsoloslugunun yanindaki Yeni Saray Hoteli.

  YanıtlaSil
 8. Amerikada nyu york tayms gazetesi 2sene once yayinnadi haberde yazdi ,bulgaristanda 2 rus partisi var bunnar БСП ve ДПС bizim bildimis o hak ve ozgurluk partisi rus solveet birline calishtini soyledi ,demek ki bizi satan bir hak ve ozgurluk var ДПС

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.