7 Haziran 2016 Salı

'Bereket Konvoyu', Cebel'de 3 bin kişiye iftar verdi


Bayrampaşa Belediyesi tarafından yürütülen "Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesi" çerçevesinde oluşturulan "Bereket Konvoyu", Bulgaristan'da iftar programı düzenledi.

Balkanlar'da 12 yıldır iftar sofraları kuran Bayrampaşa Belediyesinin bu yılki ilk durağı Bulgaristan'ın Cebel şehri oldu. Kırcaali'ye bağlı Cebel ilçesinde iftar sofrası kuran "Bereket Konvoyu", yaklaşık 3 bin kişi için iftar programı düzenledi.

Cebel meydanındaki program öncesinde AA muhabirine açıklama yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, ramazanın ilk günü Cebel'de bulunan soydaşlarla beraber hep birlikte iftar sofrasını paylaşacaklarını belirtti.

Aydıner, şunları söyledi:

""Türkiye'deki soydaşlarımızı ve Cebel'deki soydaşlarımızı ramazanın ilk günü burada buluşturuyoruz. Bundan mutluluk duyuyoruz. Bayrampaşa olarak Cebel'e ilk kez geldik. İnşallah ramazan-ı şeriflerini birlikte kutlayacağız, aynı sahneyi beraber paylaşacağız. Aynı yemekten hep birlikte iftar yapacağız ve böylece Cebel ile Bayrampaşa'yı ve Türkiye'yi, halkları bir araya getireceğiz. Sevgi, dostluk ve kardeşlik projesi olan Bereket Konvoyu, inşallah bundan sonra da devam edecek. Yarın Asenovgrad'a, oradan da Sırbistan'a yol alacağız. 20 gün boyunca tüm Balkan coğrafyasında kardeşlerimizle soydaşlarımızla ve evlad-ı fatihan diyarındaki bu güzel insanlarla inşallah birlik ve beraberlik içerisinde olacağız".

Bereket Konvoyu, Balkanlar'daki ilk durağı olan Cebel'in ardından ramazan boyunca 9 farklı Balkan ülkesinin 16 farklı şehrinde iftar verecek.

AA

1 yorum:
Write yorum
  1. Hasan bey Bakarsan bu yil sahtekyaar*Ahmed Dogan* EOOD.cimrilikten çenesi çitirtiyor Kircaalilerin bu yilki beklentileri bosa çikti yaani. Putin Paralarini bu yil Iftara degilde Suriyeyi Bombalamak için harciyor Para bitti iste o yuzden Iftar yemegi vermek için Moskova,ve Kircaalide geç kaldi Gelecekte Kircaalideeki O Halkin Il baskanina karsi Tavri degisecek buseferede Il Baskanligi seçimini çok iyi ayarliyacak Rusya Fedrasyonu,muuuu yoksa Túrkiye Cumhuriyeti,mi??? ona gore Yaani.

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.