28 Haziran 2016 Salı

Kırcaali Belediyesi: ‘Çocukları için helal gıda isteğiyle başvuru yapan tek bir veli yok’

Kırcaali Belediyesi, ana okullarda Müslüman çocuklara helal gıda verilmediği yönündeki STK’lardan gelen şikayetler üzerine bir açıklama yaptı. Belediyenin açıklamasında, ilçe genelindeki toplam 24 ana okulunun müdürüne yazı yazılarak velilerden helal gıda verilmesi yönünde talep gelip gelmediği sorulduğu belirtildi.
VELİLERDEN HELAL GIDA KONUSUNDA TEK BİR TALEP YOK
Belediyenin açıklamasında, ana okullarında verilen yemeklerin haftalık ve aylık menülerinin velilerin görebileceği şekilde iletişim panolarına asıldığı kaydedilirken, velilerin dini ve ya başka bir sebeple belirli bir gıda ürününü çocuklarının yemesini istememesi halinde Kırcaali Belediyesi’nin bu isteklere uyulmasını sağlayacağı ifade edildi.
Belediyenin açıklamasında ayrıca ‘Kırcaali İlçesinde bulunan ana okullara tek bir çocuğun velisinden, dini sebepler nedeniyle farklı yemek verilmesi yönünde tek bir talep bile gelmemiştir’ denildi. Açıklamada, böyle bir talebin olması halinde yerine getirilmesi için belediyenin gerekeni yapacağı kaydedildi.
Ajans Bg

3 yorum:
Write yorum
 1. Ne güzel bir savunma! Velilerden talep yok diye yedirin çocuklara hınzırı. Kırcaali Belediye Başkanı GERP ya da MVRO dan ya....

  YanıtlaSil
 2. VIDEODA OYLE DEMIYORSUN HASAN, DILEKCE GELDI DIYORSUN.
  BU NE BICIM OZUR DILEMEK MI NE HASAN TARAFINDAN??? KENDISI HANGI DINE MENSUPMUSH KENDISI YAZSAYA DILEKCEYI, MESELA KENDI KUCUK COCUKLARI ICIN!

  YanıtlaSil
 3. Askolsun... Zaten koy bakkalarinda bile bir bulgar yasamadigi ve sirf turk koyu oldugu halde domuz eti satiliyor... bu sadece Kircaalide degil... Deliormanda da.... Dobrucada da ayni....

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.