7 Temmuz 2016 Perşembe

DOST’un mahkeme kaydı Pazartesi gelebilir

DOST Partisinin resmi mahkeme kaydı önümüzdeki Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Sofya Şehir Mahkemesi, DOST Partisini resmi olarak tanıyıp tanımayacağına ilişkin kararını açıklaması gerekiyor. DOST yönetimi, resmi kayıtla ilgili herhangi bir sorun çıkmasını beklemiyor. 

TÜM KARARLAR DOĞAN’IN ELİNDE
DOST’çular kayıtla ilgili kararı sabırsızlıkla beklerken, HÖH Partisi de mahkemenin nasıl bir karar vereceğini yakından takip ediyor. HÖH yönetimine yakın kaynaklar, partide son sözü Doğan’ın söylediğini hatırlatarak, bu durumun parti içinde sıkıntı yarattığına dikkat çekiyor. 

Küçük sayılabilecek adımlarda bile HÖH’ün yerel yöneticileri, Doğan’ın ve merkezin görüşünü almak zorunda olduğu ancak Doğan’a ulaşmak için haftalar geçmesi gerektiği kaydediliyor. 

DOST GÜVEN KAYBEDİYOR
Öte yandan DOST Partisinin, daha önce HÖH için çalıştıkları dönemde hal ve hareketleriyle toplumun gözünde ağırlığı sıfırlanmış insanlara görev vermesi nedeniyle güven kaybettiği gözleniyor. 

Ajans Bulgaristan

Hiç yorum yok:
Write yorum

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.