19 Temmuz 2016 Salı

Menderes'in Bulgaristan Gezisi İptal

Menderes Belediyesi tarafından her yıl ilçedeki Bulgaristan kökenli vatandaşlar için"Uzakları Yakın Ediyoruz" adı altında Dünya Mestanlılar Gününde düzenlenen tur programı bu yıl iptal edildi. Ücretsiz olarak düzenlenen tur programı 28-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecekti.
Başkan Soylu'dan açıklama

Etkinlik programının iptaline yönelik açıklamada bulunan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, " Menderes Belediyesi olarak bizim dönemimizde bir ilki hayata geçirerek Bulgaristan'dan göç etmiş vatandaşlarımız için her yıl Dünya Mestanlılar Günü'nde Bulgaristan'a ücretsiz turlar düzenliyoruz. Bu yıl gerçekleştireceğimiz turumuzu iptal etme kararı aldık. Hayatta bazı zamanlar vardır ve bu zamanlarda özellikle kitleleri peşinden sürükleyen oluşumların, siyasi partilerin duruşları önem arz eder. Bulgaristan'da faaliyetlerini sürdüren ve Türk vatandaşlarımızın sesi olması gereken Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ne yazık ki bundan uzak bir tavır sergilemektedir. Geçmişte Rusya ile yaşadığımız uçak düşürme olayı, ardından da 15 Temmuz tarihinde hain FETÖ Terör Örgütü'nün ülkemizde darbeye kalkışması sonrasında devletimizin ve milletimizin yanında olmadıklarını görmüş bulunmaktayız. Türk vatandaşlarımızın sesi olması gereken HÖH'ün iki olayda göstermiş olduğu tavır nedeniyle bu yıl ki Dünya Mestanlılar Günü etkinlikleri tur programımızı iptal etmiş durumdayız" dedi.

1 yorum:
Write yorum
 1. TÜRKİYE’DE YAŞANAN KRİZLE İLGİLİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ’NİN AÇIKLAMASI
  Biz Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak, son saatlerde Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan olayları büyük bir kaygı ve endişeyle takip etmekteyiz.

  Türkiye, birkaç yüz bin Bulgaristan vatandaşı kardeşimizin yaşadığı komşu bir ülkedir.

  Bu yüzden yasal olarak seçilen kurumlara, Cumhurbaşkanına, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve hükümete yönelik desteğimizi kesin bir şekilde ifade ediyoruz.

  Demokratik bir şekilde düzenlenen seçimle ifade edilen Türk halkının iradesi, her şeyden ve herkesten üstündür . Halkın iradesi hiçbir şekilde bastırılamaz, güç kullanılarak ise hiç yapılamaz.

  21. yüzyılda hiçbir demokrasi askeri darbe ile değiştirilemez.

  Hayatını kaybeden ve yaralananların yakınlarının acılarını paylaşıyor, Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak, ülkedeki düzeni ve demokrasiyi yeniden sağlamaya çaba sarf eden, bizim vatandaşlarımız da dahil tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hayatını, güvenliğini ve özgürlüğünü sağlamaya çalışan ve yasal olarak seçilen Türkiye Cumhurbaşkanının, Meclisin ve hükümetin çabalarını kesin bir şekilde destekliyoruz.
  http://dps.bg/tr/haberler/560-turkiye-de-yasanan-krizle-ilgili-hak-ve-ozgurlukler-hareketi-nin-aciklamasi.html

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.