17 Ağustos 2016 Çarşamba

Bulgaristan'ın Bursa konsolosluğunda vatandaşlar neden azarlanıyor?


Bulgaristan’ın Bursa konsolosluğuna ait telefonlar aracılığıyla görevlilere ulaşamayan vatandaşlar, konsolosluğa gittiklerinde ise kapıcı tarafından azarlanıyor.

Randevu almak için kurumun telefonlarından herhangi bir görevliye ulaşamadıklarını aktaran Bursa’daki vatandaşlar, Bulgaristan Dışişleri Bakanlığından duruma el atmasını istedi.
Bursa'da ıkamet eden Bulgaristan vatandaşları: ”Karşılarında bir muhatap bulamadıkları gibi şahsen başvurduklarında ise konsolosluğun kapıcısı tarafından bir sürü azar işittikleri konusunda vatandaşlardan şikayetler alıyoruz. Vize alınması randevu ile mümkün olmuyor. Vatandaş takipçilerin eline itilmektedir. Bu  sıkıntılı durumun çözümünde Sn. Evgeni Vasilev’i daha duyarlı olmasını arzu eder, en yakın zamanda sıkıntıların giderileceğine camiyamız adına talep etmekteyiz” dedi.

AJANS BULGARİSTAN

25 yorum:
Write yorum
 1. Herhangi bir tedbir alınmasını istiyorsanız resmi makamlara resmi şekilde yazı yazın mesela :) Şikayetçi olmadan şikayetiniz duyulmaz.

  YanıtlaSil
 2. Ajans siz haber yazmayı ne zaman öğreneceksiniz. ilk okula giden biri bile bu kadar basit yazı yazmaz . haber yapacaksanız adam gibi yapın.

  YanıtlaSil
 3. Giristeki kapiya birakmislar bitane ukalia asini soylemek bilmez kendisini dis isleri bakani sanan tip orasi bir dernek yada spor kulubu kapiso degil egitimli biri olmali yaslisi var genci var insan gibi kulturlu bi semilde cevap verebilcek birini koymali adam sat ucten sonra ilerdeki kafeye gidip etrafinda bikac ukal tiplen havalar binbesyuz orasi bir diplomatik bir yer orda en az indan iki yilik bir universite bitirmis olmali duran horevli ben cok sahit oldum yaslilari azarladi gunler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O ulala degil konsolosun köpegi herkeze havliyor

   Sil
  2. O ulala degil konsolosun köpegi herkeze havliyor

   Sil
 4. En azondan iki yilik universite mezunu olmali orda duran gorevli kac kez sahit oldum yaslilari azarladini gordum adam farkinda degil oranin bir diplomat yeri oldunu

  YanıtlaSil
 5. bir işin kotarılmasında sınırlardaki görevlilerden tutun BG'de en basit kurumdaki memurun mağrur ve küçümseyici egosundan iş beklemenin buraya yansıyan dayanılmaz xaberi..!

  YanıtlaSil
 6. Üç Beş Üyesi olan sıradan bir dernek başkanı, burada beyanat vermesi ne kadar aciz olduğunun bir göstergesidir. Beyanat vermekle, toplumu ilgilendiren konular asla çözüme kavuşmaz. Bursa da sayısını dahi bilmediğimiz, (kuş sevenler) derneklerini anımsatan bir sürü Göçmen Dernekleri oluştu. Burada beyanat vereceğine, tüm derneklerle ortak platformda buluşmuş olsaydın, bahis konu olan şikayetin şimdiye kadar çözülmüştü. İlk önce haddini bileceksin. Şimdi her konu şahsına düştü. Yap bakalım, nasıl yapacaksın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dernek ile bir alakanız olmadığı kesin ki üye sayısını "üç beş" diye nitelendiriyorsunuz. Birçok derneğin yapamadığı icraatı yapan bir derneğimiz var. Bahsettiğiniz ortak platforun kişisel çıkarları yüzünden oradan ayrılan ve bizlerin yani size göre "üç beş" üyenin isteği üzerine derneğimize başkanlık yapan Basri Bey hakkında ön yargılı bulunmanız bana göre o platformdan birisi olduğunuzu çağrıştırıyor. Platformlar insanlara hizmet için hareket etse dediğinizde haklısınız. O problemler çözülür ama platform hiçbirşey yapmayıp sadece gelir kapısı olarak görüldüğü sürece ve vatandaşın işini çözmediği sürece Sn. Basri ŞEN başkanımız gibi iş yapan insanlar her daim kazanacaktır.

   Sil
  2. Bak bricet, çok haklısın benim hiç bir zaman dernekle, mernekle işim olmadı. Bir taraftan bakıyorum dernekle mernekle işi olanlar son derece acayip insanlar. Burda yazıyı bile değiştirdiğinize göre siz ve sizin gibiler asla dernekçi olamaz. As bel kadar ÜŞ BEŞ demiştim, şimdi yanıldığımı hissediyorum, alayınız BİR İKİ olabilir.

   Sil
  3. size çok şey söylemek istiyorum,ama ilk önyargılarınızdan arınmanız lazım. Derneğimizin amacını ve faaliyetleri hakkında sizi bilgilendirmek isterdim. Lütfen bizi ziyaret edin. Bir göçmenin hele bi de aynı kaderi paylaşmış olan muhacırın uslübuna inanmak istemiyorum.

   Sil
  4. Siz ilk önce Türkçenizi düzeltin sonra dernek yöneticilerini eleştirin

   Sil
 7. Gerçekten vahim bir durum.Eskiden takip eden firmalar vardı.Her hafta vatandaşlar sıra olmadan işlerini ve pasaportlarını deiştirebiliyorlardı.Şimdi çok zor herşey.Lütfen bir çare bulunsun.

  YanıtlaSil
 8. Gerçekten vahim bir durum.Eskiden takip eden firmalar vardı.Her hafta vatandaşlar sıra olmadan işlerini ve pasaportlarını deiştirebiliyorlardı.Şimdi çok zor herşey.Lütfen bir çare bulunsun.

  YanıtlaSil
 9. Ayrıca firmalara rüşvet ile iş vermek için kendi olanaklarıyla evrak toplayıp gelen kendi vatandaşının işlemlerini yapmazlar. Azarlamak şöyle dursun birde üstüne tehdit ederler kendilerini ahimden üstün gören bir avuç cahil insan topluluğu orda olmaları tamamen hata...

  YanıtlaSil
 10. Bursa konsolusun dan randevu almak mümkünmü hayır değil en doğal haklarımız olmasına rağmen alamıyoruz neden çünkü ruşvet almadan iş yapmıyorlar pasaport başına para istiyorlar oda içeri gire bilmek için kapıdaki şerefsize gelince tam bir sopalık insan kendini zor tutuyor katil olmamak için. Bursada oturuyoruz Ankaraya gidiyoruz pasaportlarımızın işlemlerini yaptırmak için yazıklar olsun gidin başka devletlerin konsolusunana insan görün orda Hüriyette keyif ve hırzızlık yapmayın her tarafınız ruşvetle çevrili

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kapida duran konsolosun köpegi o yuzden havliyor arkadaslar

   Sil
 11. Öncelikle kapıya gidip sesi çıkıncaya kadar bağıran insanlarımız biraz kendine çeki düzen versin...nasıl konuşursanız öyle cevap alırsınız. son zamanda telefonla ulaşmak kolay ve yakın zamana randevu veriliyor... İnsanlarımızın bu kadar cahil olduğunu bilmiyordum

  YanıtlaSil
 12. Kapıda duran o kendini bilmezi hemen degistirmeleri gerekiyor o kimki insankari azarliyor

  YanıtlaSil
 13. Düne kadar Türkiye ye gelmeye çalışırdınız şimdi oraya gitmeye calisiyonuz.Adamlar napsin sizin gibi tutarsız insanları ne yapsa azdır.Bu arada bende muhacırım Allah akıl fikir versin size

  YanıtlaSil
 14. Benim yorumu yayınlarsanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 15. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 16. Ne haliniz varsa görün adam olsanız bir yerde kalırsınız zaten

  YanıtlaSil
 17. Öncelikle kapıya gidip sesi çıkıncaya kadar bağıran insanlarımız biraz kendine çeki düzen versin...nasıl konuşursanız öyle cevap alırsınız. son zamanda telefonla ulaşmak kolay ve yakın zamana randevu veriliyor... İnsanlarımızın bu kadar cahil olduğunu bilmiyordum

  Yanıtla ULAN DANGALAK SALATA GEL BENİM YANIMDA ARA O TELEFONU AÇAN OLSUN BAKALIM SALAK.SEN İNSANLARI YARGILAYAMAZSIN PUST.SEN KİMSİN LAN DONSUZ GEZEN ASALAK.Bİ DE CAHİL DİYO ÇOBAN...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdiklarimi onayliyor verdiginiz cevap...kultür farkı

   Sil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.