15 Ağustos 2016 Pazartesi

Bultürk: ‘Darbe girişiminden sonra HÖH ve DOST susmayı tercih etti’

Bultürk Derneği Başkanı Rafet Ulutürk, DOST Partisinin Türkiye’deki darbe girişiminden sonra sessiz kalmasını eleştirdi.

Rafet Ulutürk ‘Birçoğumuzun kardeşi, anası babası, evladının, akrabalarımızın, dostlarımızın yaşadığı, ayakkabımız vursa derman için koştuğumuz ana-vatanımız tutuşturulmuş, yalnız evsiz barksız kalmamız değil, bir de vatansız kalmamız söz konusu olduğu trajik günlerde bir “Geçmiş olsun!” demekten sakınan HÖH’ü zaten biliyoruz da DOST liderliğinin İstanbul Yeni Kapı’daki mitingte görünmemesini anlamak çok zor’ dedi.

Ulutürk, Bulgaristan’da Türklerin oylarına talip partilerin susmayı seçtiğini belirterek, ‘Ancak “Bulgaristan Zaman” gazetesi ekibinin ise, ikiyüzlü bir tavır içinde Erdoğan karşıtı ve darbecilerden yana koroya katılması sisi iyice kaldırdı. Tüm bu gelişmeler Bulgar siyaset sahnesine sahte pehlivanlar çıktığına işaret verdi’ şeklinde konuştu. 

6 yorum:
Write yorum
 1. Dost ilk basta tepkisini koymadimi ta ne istiyorsunuz

  YanıtlaSil
 2. HA YAŞA SEN RAFET BEY. ÇOK ZAMANLI VE YERİNDE GÜNCEL BİR SORUYU SORDUNUZ. HEM ERDOĞAN"DAN PARA AL HEM SONRA SESSİZ KAL. GÜLME KOMŞUNA GELİR BAŞINA EY MESTANE DİLLİ SİYASET TAKINTISI...

  YanıtlaSil
 3. TÜRKİYE’DE YAŞANAN KRİZLE İLGİLİ HAK VE ÖZGÜRLÜKLER HAREKETİ’NİN AÇIKLAMASI
  Cumartesi, 16 Temmuz 2016 11:25 tarihinde yazıldı.
  Biz Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak, son saatlerde Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan olayları büyük bir kaygı ve endişeyle takip etmekteyiz.

  Türkiye, birkaç yüz bin Bulgaristan vatandaşı kardeşimizin yaşadığı komşu bir ülkedir.

  Bu yüzden yasal olarak seçilen kurumlara, Cumhurbaşkanına, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve hükümete yönelik desteğimizi kesin bir şekilde ifade ediyoruz.

  Demokratik bir şekilde düzenlenen seçimle ifade edilen Türk halkının iradesi, her şeyden ve herkesten üstündür . Halkın iradesi hiçbir şekilde bastırılamaz, güç kullanılarak ise hiç yapılamaz.

  21. yüzyılda hiçbir demokrasi askeri darbe ile değiştirilemez.

  Hayatını kaybeden ve yaralananların yakınlarının acılarını paylaşıyor, Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak, ülkedeki düzeni ve demokrasiyi yeniden sağlamaya çaba sarf eden, bizim vatandaşlarımız da dahil tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hayatını, güvenliğini ve özgürlüğünü sağlamaya çalışan ve yasal olarak seçilen Türkiye Cumhurbaşkanının, Meclisin ve hükümetin çabalarını kesin bir şekilde destekliyoruz.

  YanıtlaSil
 4. Ya rafet yuru git. Gizli gorusmeler yaparak, ajan gibi sofyalarda neler soyledigini biliyoz. Simdi AKP taraftarligi mi yapiyon, dune kadar dusmandin ya. Adam dilsin.

  YanıtlaSil
 5. Bu "dost" bence gecen senelerde ismail- lerin kurduğu parti gibi havagazi almaya mahkum. İlk secimde görcez.
  Höh (дпс) gelince her ne kadar sifir itibar sahibi olsada mecburiyetten gene insanlar ona teveccüh edecek.

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.