31 Ağustos 2016 Çarşamba

Dışişleri: Türkiye ile ikili diyalog yürütülmesinden yanayız

Dışişleri Bakanı Daniel Mitov, Başbakan Boyko Borisov’un geçen hafta Türkiye’yi ziyaret etmesi ile ilgili konuşurken başbakanın Türkiye Cumhuriyeti ile yoğun ikili diyalog yürütmekten dolayı sitem edilemeyeceğini öne sürdü. Sözlerine göre Bulgaristan Avrupa Birliği'ni ve göçle ilgili izlenen ortak politikayı savunurken bölgenin karşı karşıya olduğu risk ve tehlikeleri göz ardı edemez. Türkiye’den Bulgaristan’a yönelik göç baskısı açısından sakin geçen bir ayın dahi olmadığını kaydeden Dışişleri Bakanı, Borisov’un yaptığı ziyaretin bu yüzden çok önemli olduğunu vurguladı. Bulgaristan’ın sınırın korunmasındaki bazı uygulamaların daha sıkı şekilde düzenlenmesi için Türk yönetimleri ile işbirliği içinde çalışmak istediğini belirten Mitov, Türkiye ile olan sınırdaki tel örgünün yüzde yüz tamamlanacağını da söyledi.
BNR

1 yorum:
Write yorum


  1. Vatandaşın azarlanmaya ve aşağılanmaya karşı verdiği tepkilere cevap olarak Bursa konsolosluğu akt za rajdanesi olan kişilerin vize başvurusunu kabul etmiyor.Verdikleri cevap:Bulgaristan vatandaşı vize başvurusu yapamaz.Şimdiye kadar yapılıyordu da neden şimdi olmuyor.İstanbul ve Ankara'ya sorduğumuzda bizde böyle uygulama yok,akt za rajdanesi olanlardan vize başvurusu kabul ediyoruz fakat bölge ayrımından dolayı bize başvuru yapamazsınız cevabını aldık.Anlayana....

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.