Evgeni Vasilev: 'Yakında online randevu sistemine geçiyoruz'

19 Ağustos 2016 Cuma

Share this history on :
AJANS BULGARİSTAN - ÖZEL
Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev, son günlerde kurumun vatandaşlarla ilgili çalışma şekline yönelik eleştiriler gelmesi üzerine AjansBg’ye açıklamalarda bulundu.

Bulgaristan Konsolosluğu’nun Mayıs 2009’da açılışının yapıldığını, bu süreçte bizzat çalışmaların içerisinde yer aldığını belirten Vasilev, Daha önce Bulgaristan vatandaşlarımız pasaport ve vize işlemleri için Ankara ve İstanbul gibi şehirlere gitmek zorundaydı” diyerek, Bursa Konsolosluğu’nun vatandaşlara hizmet etmek için kurulduğunu ifade etti.

Şuan ki sistemde sadece, hafta içi her gün 15:00 ve 16:00 saatleri arasında telefon ile randevu alındığını belirten Vasilev; günde 35 vatandaşımıza randevu yoluyla hizmet verildiğini kaydetti.

Bursa’da çifte vatandaşların sayısının 150 bin kişi olduğunu ve özellikle Manisa, İzmir ,Balıkesir gibi birçok şehirlerdeki Bulgaristan vatandaşlarına da hizmet verdiklerini hatırlatan Vasilev, özellikle; personelin çay içtiği ve işlerini yapmadığı, bazı görevlilerin hakaret ettiği yönündeki eleştirilere katılmadığını belirtti.

Sağlık durumu iyi olmayan ya da Konsolosluğa gelemeyecek kadar sağlık problemi olan vatandaşlara da yardımcı olduklarını belirten Vasilev, herhangi bir kuruma başvurulduğunda, işlemler için sıra olduğunu ve yakında geçecekleri internetten online randevu sistemi ile bu sıkıntıların da en aza indirgeneceğini ifade etti.

Erdoğan Doğu, 
Ajans Bulgaristan / Bursa