7 Ağustos 2016 Pazar

Kasim Dal: 'Bulgaristan Türklerinin kalpleri Yenikapı'da atıyor'

İstanbul Yenikapı’daki "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılan Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) Kurucu Başkanı Kasım Dal  “Bulgaristan Türklerinin kalpleri, uzaklarda olsalar da Yenikapı’da toplanan kardeşlerimizin yanında, Türkiye için atıyor’ dedi.
KASIM DAL:Bu gün Yenikapı’da binlerce Balkanlı, Bulgaristanlı Evlad-ı Fatihan ile bir aradayım. Bu gün İstanbul’da etrafımda bir İnsan seline tanıklık ediyorum. Yeni bir tarih yazılışına şahit oluyorum. Tüm İnsanların ellerinde Türk bayrakları ile kendi özgürlüklerini korumak için Yenikapı’ya koştuklarını görüyorum. Demokrasi için, özgürlüklerini korumak için, vatanlarını korumak için birlik olduklarına şahitlik ediyorum”.
Ajans Bulgaristan8 yorum:
Write yorum
 1. HÖH nerede, DOST nerede, STK'lar nerede... Sizi gidi takkyeciler sizi. Yemek masalarında atıp tutuyorsunuz sadece.

  YanıtlaSil
 2. İLK ÖNCE KENDİ ÜLKENDEKİ TÜRK TOPLUMUNA SAHİP ÇIK .... GERİSİ TEFERRUAT. ANLADIN USTAD.

  YanıtlaSil
 3. Çatmayın DOST ve HÖH eee ONLAR ŞİMDİ TATİLDE

  YanıtlaSil
 4. TURKIYE MUHAFETIYLE IKTIDARIYLA BIRLIK GOSTERIRKEN BUNLAR TATILDE MI. ZATEN DOST DA HOH ENCEGI OLDU.

  YanıtlaSil
 5. Bulgaristan Türklerine sesleniyorum dik durun kendinizi eski çobanlara ezdirmeyin.Son günlerde bulgaristan türkleri üzerinde baskılar artmış durumda bunlara komplekski davranmayın haddlerini bildirin biz tankları terlik ile govalyan milletiz bu çobanlardan mı korkacağız

  YanıtlaSil
 6. AJANS BG SAYGILAR. BULGARISTANDA SIZDEN BASKA GUNCEL VE ONEMLI HABERLERI TURKCE SUNAN YOK.

  YanıtlaSil
 7. Uçak krizi mazereti ile HÖH'ten yollarını ayıran DOST, acaba darbe girişiminde neden yine Türkiye'nin destekçisi olamıyor.? Acaba tek bir mazeret yeterli miydi? Takılmışlar bir parti isim engeline orada da kalmışlar. Bir parti kurmayı bile beceremeyen sayın, Mestanlı'nın güncel gündem acaba ne kadar umurunda.? HŞHP'nin de diğerlerinden bir farkı yok. Onlar da kendilerince oy avına düşmüşler ve muhafazakar ağız ile diktatör Erdoğan'ın gölgesini oynamaktalar. Yıllardır BG'daki Türk oylarını isteyen partileri takip ediyorum ancak hiç birinde. Bir balkan Türküne yakışır ideolojik hedef göremiyorum. Bulgar ve Türk kökenli parlamenterlere tavsiyem Nutuk (Mustafa Kemal Atatürk)'ü okumalarıdır. ''İcraat'' nedir ve nasıl yapılır öğrensinler.

  YanıtlaSil
 8. Kim dostmuş, kim rus ajanıymış hepsini gördük..... Helal olsun sana Kasım DAL.

  YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.