16 Ağustos 2016 Salı

Kırcaali'de düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Toplantısına Türklerin partileri duyarsız kaldı

Kırcaali'de gerçekleştirilen anma toplantısında, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit olanlar anıldı.

Kırcaali'nin merkezinde Altay Derneği tarafından organize edilen toplantıda, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı mesajlar verildi.

Altay Derneği Temsilcisi Durmuş Arda burada yaptığı konuşmada, "Bu akşam demokrasi kahramanları için toplandık. Türkiye'nin seçilmiş hükümeti ve cumhurbaşkanı için toplandık. Türkiye'de istikrar için toplandık. Türkiye'de istikrar olmazsa Bulgaristan'da da istikrar olmaz. Türkiye'nin istikrarı ise aynı zamanda Avrupa'nın da istikrarıdır. 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ellerindeki Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı bayrakları dalgalandıran katılımcılar, "Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz", "Şehitler ölmez", "Darbesiz Türkiye", "Seçilmiş hükümet" sloganları attı.

TÜRKLERİN OYLARINA TALİP SİYASİ PARTİLER KATILMADI

Altay Derneği temsilcileri, Bulgaristan'daki Türklerin oylarına talip HÖH, DOST ve HŞHP partilerine de anma toplantısına katılmaları için davet gönderildiğini ancak söz konusu siyasi partilerden duyarlılık gösterilmediğini kaydetti. 

AA, Ajans Bulgaristan

2 yorum:
Write yorum
  1. HADI HOHU ANLADIKTA DOSTTAN CEVAP YOK MU? NEDIR BU SUSUKUNLUK.

    YanıtlaSil
  2. KIRCAALIDEKI DOSTcular HEPSI O SINEMADAKI "SATILMISH AGA" GIBIDIR. HEPSINI TANIYORUM, BUNLAR MENFAATCI PISIRIKLAR!
    setereli

    YanıtlaSil

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.