10 Kasım 2016 Perşembe

Türkiye Büyükelçiliği'nde Atatürk'ü Anma Töreni

Türkiye Büyükelçiliğinde  düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreninde, Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe; Atatürk'ün saygı, özlem ve rahmetle anıldığını belirterek, "Son dönemde yaşadığımız büyük zorluklara ve çetin sınamalara, ülkemizin temellerini hedef alan emsali görülmemiş kanlı bir darbe girişimine, karşılaştığımız tüm tehditlere rağmen Türkiye Cumhuriyeti gelişimini ve çağdaşlaşmasını güçlenerek sürdürecektir."


Büyükelçi Gökçe, başkent Sofya'da bir dönem için askeri ataşe olarak görev yapan Atatürk'ün Bulgaristan-Türkiye ilişkilerine verdiği öneme işaret etti.

Atatürk'ün "Türkiye, Bulgaristan'ın geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte de en güvenilir bir dostu olacaktır." sözlerini anımsatan Gökçe, "Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, bölgesindeki dostlarına güven vermeye devam edecektir. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'ne her yönüyle sahip çıkma kararlılığımızı yineliyor ve manevi hatırası önünde tazimle eğilirken, Atatürk'ü bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz." ifadelerini de kullandı.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.