Sofya Büyükelçiliğinden taziye mesajı

11 Aralık 2016 Pazar

Share this history on :
Şumnu'ya bağlı Şeytancık (Hitrino) ilçe merkezinde bugün sabah saatlerinde meydana gelen kazada, yanıcı-patlayıcı madde taşıyan bir trenin devrilerek patlaması sonucunda 7 kişinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin yaralandığını büyük üzüntüyle öğrendik.
Bu hazin vesileyle dost ve müttefik Bulgaristan'a en derin taziyelerimizi iletiyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Türkiye, bundan önce de olduğu üzere, Bulgaristan'a gereksinim duyacağı her türlü destek ve yardımda bulunmaya hazırdır.

T.C. Sofya Büyükelçiliği


С голямо прискърбие научихме, че по време на произшествието в ранните часове на тази сутрин в Шуменското село Хитрино живота си са загубили 7 души, а десетки са ранени вследствие преобръщане и взривяване на влакова композиция, превозваща огнеопасни и взривоопасни продукти.
По този тъжен повод изразяваме най-дълбоки съболезнования на приятелска и съюзническа България. Нека Аллах дари покой на душите на починалите, търпение на близките им, скорошно оздравяване на ранените.
Турция, както винаги досега, е готова да осигури всякаква подкрепа и помощ, от която България би имала нужда.