Coca-Cola'nın Türkiye Genel Müdürü Evgeniya Stoiçkova

17 Temmuz 2017 Pazartesi

Share this history on :
Coca-Cola'nın  İtalya ve  Arnavutluk'tan sorumlu Genel Müdürü olarak görev yapan Evguenia Stoichkova,  Coca-Cola  Türkiye,  Kafkasya ve Orta  Asya Bölge Başkanı olarak atandı.

Şirket açıklamasına göre, 23 yıl profesyonel iş deneyimi olan ve  Coca-Colabünyesinde pazarlama ve operasyon alanlarında çeşitli görevler üstlenen Stoichkova'nın, hem gelişmekte olan hem de gelişmiş pazarları kapsayan geniş bir coğrafyada tecrübesi bulunuyor.

2012'den itibaren  Coca-Cola  Türkiye,  Kafkasya ve Orta  Asya Bölge Başkanlığı görevini yürütmekte olan Galya Frayman Molinas ise kısa bir süre önce Global Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı. Kariyerine  Coca-Cola'nın  Atlanta'da bulunan genel merkezinde devam edeceği açıklanan Molinas, yeni görevinde,  Coca-Cola şirketinin global büyüme stratejisi için kritik alanların belirlenmesi konularına liderlik edecek.

Sofya Maden ve Jeoloji Mühendisliği Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede mineraloji alanında yüksek lisans programını tamamlayan Evguenia Stoichkova,  Fransa tarafından yürütülen Kopernik programı kapsamında 1994'te ekonomi lisansüstü eğitimini tamamladı.

Stoichkova, 2004 yılında  Bulgaristan Ülke Müdürü olarak başladığı  Coca-Colaşirketindeki kariyerine, pazarlama ve operasyon alanlarında farklı yöneticilik pozisyonlarında devam etti.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.