İkamet Süresi İle İlgili Müjdeli Haber

16 Ağustos 2017 Çarşamba

Share this history on :

SOYDAŞLARIMIZ İÇİN UZUN SÜRELİ İKAMET TEZKERESİ BAŞVURU SÜRESİ YIL SONUNA KADAR UZATILDI

Bilindiği gibi, Düzenlenen çalıştaylarda gündeme gelen ve çözüm bekleyen sorunlardan bir tanesi olan Soydaşlarımıza Uzun Süreli (Sürekli) İkamet Tezkeresi verilmesi konusunda düzenleme yapılmış ve bunun için 15.08.2017 tarihine kadar başvuru yapma süresi verilmişti. Bunun için soydaşlarımızın İl Göç Müdürlüklerine başvurup randevu alması gerekiyordu.

İl göç Müdürlüklerinde mevcut olan yoğunluk ve başvuruda yaşanan sıkıntılar nedeniyle verilen bu sürenin uzatılması için Soydaşlarımızın derneklerimize yönelik yoğun bir talebi olmuştu.

En son çeşitli illerde örgütlü derneklerimiz ve federasyonlarımız ile Ankara'ya gerçekleştirdiğimiz ziyarette bu talebi Sayın Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu'na iletmiştik. Kendisi, STK yöneticiliğinden ve sahadan gelen bir siyasetçi olmanın verdiği hassasiyetle  bu talebimize olumlu yaklaştı ve Soydaşlarımıza Uzun Süreli (Sürekli) İkamet Tezkeresi verilmesi konusundaki son başvuru tarihi yıl sonuna (31.12.2017) kadar uzatıldı.
Göreve geldiği andan itibaren sivil Toplum Kuruluşları ile müsbet bir işbirliği ve diyalog halinde çözüm odaklı yaklaşım gösteren Sayın Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu'na bu vesileyle camiamız adına tekrar teşekkür ediyorum.
Kendisine en son ziyaretimizde tekraren ilettiğimiz diğer konularda da kısa sürede olumlu gelişmeler olacağını umuyor ve biliyoruz. Bu konularda camiamız olarak kendisiyle ortak çalışmayı ve diyaloğu devam ettiriyoruz. 

Kamuoyuna duyurulur.

Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN
Bal-göç ve BGF Genel Başkanı

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.