İzmir BALGÖÇ'ün yeni başkanı Nursoy oldu

22 Ekim 2017 Pazar

Share this history on :
Balkan göçmeni vatandaşların bir araya gelerek oluşturduğu İzmir’in en köklü dernekleri arasında yer alan İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nde (BALGÖÇ) görev değişimi gerçekleştirildi. Dernek Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Kayapınar görevini Abdurrahim Nursoy’a devretti.  Nursoy, Kayapınar’ın ardından yönetim içinden oy birliği ile başkan seçildi.
Nursoy, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır’ der. Biz, soydaşlarımızın yaşadığı yerler ile bağlantımızı sürdürüyoruz. Bulgaristan’da, Yunanistan’da, Balkan ülkelerinde Türk vatandaşlarımız yaşıyor. Onların ülkemizde akrabaları var. Dernek olarak birinci amacımız aile ve sosyal bağlarımızı devam ettirmek. Sosyal, kültürel ve eğitim konularında da önemli çalışmalar yapıyoruz. BALGÖÇ, soydaşlarımız ve burada yaşayan vatandaşlarımız için büyük önem arz ediyor. Yeni karar ile beni onurlu göreve layık görenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.