ÖZKAN: NAİM SÜLEYMANOĞLU SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KURULSUN

19 Kasım 2017 Pazar

Share this history on :
BAŞIMIZ SAĞOLSUN

O zamanki totaliter rejim tarafından Bulgaristan Türklerine yönelik uygulanan Kültürel Yok Etme Politikalarını Dünya'ya duyurmak için Rahmetli Kurucu Başkanımız Mümin Gençoğlu ve arkadaşları tarafından kurulan BAL-GÖÇ ve BGF  bu konuda mücadele ederken; en büyük katkılardan bir tanesi şüphesiz Naim Süleymanoğlu'nun  büyük riskleri göze alarak Türkiye'ye iltica etmesi olmuştur.

Bu olay bütün Dünyada yankı bulmuş ve Rodop,Tuna ve Deliorman'daki Bulgaristan Türklerine uygulanan zulüm daha geniş kesimlerce kavranmıştır. 

Naim Süleymanoğlu Türkiye Cumhuriyeti tarihinde güreş dışında alınan ilk Olimpiyat Şampiyonluğu sevincini yaşatarak milletimize mal olmuş büyük bir sporcuydu.

Onun adı elbette Dünya durdukça hatırlanacaktır. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm devlet büyüklerinden nacizane  arzumuz şampiyonun adının göçmen nüfusun yoğunlukta olduğu şehirlerden birindeki bir Spor Bilimleri Fakültesi'ne verilmesidir.

"NAİM SÜLEYMANOĞLU SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ" şampiyonun ruhunu şad edecektir.

Merhum Naim'e camiamız adına Allah'tan rahmet; ailesine, milletimize ve soydaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.

"MEKANIN CENNET OLSUN RODOPLARIN HERKÜL'Ü"

BAL-GÖÇ ve BGF Yönetim Kurulları Adına
Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN-Genel Başkan

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.