Bulgaristan'daki Türk partilerine birleşin çağrısı

24 Aralık 2017 Pazar

Share this history on :
BAL-GÖÇ'ün 17. Genel Kurulun'da konuşan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu. Bulgaristan'da Türklerin kurduğu siyasi parti başkanlarına seslenerek 'Birleşin' dedi.

Bulgaristan'da soydaşları temsil eden siyasi parti başkanlarına çağrıda bulunan Geçoğlu, 'Geçmişte yapılanları unutarak artık birleşme ve tek vücut haline gelme zamanı gelmiştir. Geçmişte kimin hatalı olduğu önemli değil. Hepimiz fedakârlık yaparak, dünü bırakıp, yarına bakalım, küskünlükleri bırakıp birleşelim ve tek vücut haline gelip, ortak hareket ederek önümüzdeki dönemde Bulgaristan'da iktidar ortağı olarak soydaşlarımıza hak ettikleri hizmetleri daha iyi verebilelim. Siyasi bölünmüşlüğü bitirerek tek vücut haline gelip ortak hareket etmek, gerek Türkiye'de ve gerekse Bulgaristan'da yaşayan tüm soydaşlarımızın ortak dileğidir" dedi. 

Ajans BulgaristanTURHAN GENÇOĞLU: “Zaman fedakârlık ve birleşme zamanıdır”Gençoğlu'ndan BAL-GÖÇ Genel Kurulu’nda tarihi çağrı: “Zaman fedakârlık ve birleşme zamanıdır” Balkanların efsane ismi babası gibi hayatını soydaşların mücadelesine adayan Balkan Rumeli Türkleri...