HŞHP Kurucu Başkanı Kasım Dal 'Birleşin' çağrısına ne dedi?

25 Aralık 2017 Pazartesi

Share this history on :


HŞHP Kurucu Başkanı Kasim Dal, birleşin çağrılarına cevap verdi. Birleşmenin söz konusu olamayacağını vurgulan Dal, HÖH'ün değişmediğini belirtti. 

Kasim Dal:

“Son günlerde polemik konusu olan Bulgaristan’da ki üç partiye ve liderlerine sözde birleşme çağırıları yapıldığını duyuyorum, bu tür çıkışların amacı spekülasyondan öte gitmez. Öncelikle sormamız lazım ne değişti de bu konu şimdi gündeme geliyor? 

Bu söylentilere istinaden Biz Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) olarak 02 Aralık 2017 tarihinde Ulusal Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda aldığımız karar çok açık ve nettir.

Bulgaristan da son yapılan seçimlerde bizim de HŞHP olarak koalisyon ortağı olduğu Dost Birliği’ne oy veren 120.000 kişinin bize vermiş oldukları güven oylarını kimseye teslim etmeyeceğimizi açıkça ve sorumlulukla ifade ediyoruz. 


Bundan 5 yıl önce HŞHP'yi kurma sebebimiz HÖH’ün gütmüş olduğu yanlış politikaları düzeltmek ve Halkımıza yeni bir alternatif oluşturmaktı lakin bu 5 yıl içerisinde HÇH feodal oligarşininsin sırtımıza bindirdiği kızıl çizmenin baskı ve yükünü hala unutmadık. Bu baskılara rağmen biz HŞHP olarak kuruluş amaç ve çizgimizden bugüne kadar bir adım geri atmadık atmayacağız, biz prensiplerimize sadık kalıyoruz. HŞHP bağımsız siyasi varlık olarak yoluna ve belirlediği hedeflerine devam ediyor. Partimizin koalisyon politikasıyla ilgili kimseye bizim adımıza konuşma veya müzakere yetkisine izin vermedik. Kararımız tek başımıza devam etmektir. Benim düşüncem böyle bir birleşmenin kimseye faydası yararı olmaz belirli “kişiler” haricinde o yüzden tekrar soruyorum HÖH'de ne deyişti de bu konu gündeme geliyor veya getirtiliyor? Hürriyet ve Şeref Halk Partisine güven oyunu vermiş olduğu Halkımızın oyları katiyen pazarlık konusu olamaz!“

Ajans Bulgaristan