STK ve siyasi parti temsilcileri Bursa'da toplandı

11 Şubat 2018 Pazar

Share this history on :
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu'nun girişimiyle Bulgaristan göçmenlerine ait sivil toplum örgütlerinin başkanları ve siyasi parti temsilcileri Bursa'da bir araya geldi.

Turhan Gençoğlu'na ait Penguen Gıda tesislerinin toplantı salonunda başlayan görüşmeye Bursa, İzmir, İstanbul ve diğer illerde faaliyet gösteren STK temsilcilerinin yanı sıra HÖH ve DOST partilerinin Türkiye sorumluları katılıyor.

Bir süre önce Gençoğlu, tarafından başlayan 'birleşme' konusu ele alınacak olan toplantıda, STK temsilcilerinin görüş ve fikirlerini dile getirmesi bekleniyor. 

TURHAN GENÇOĞLI: siyasi bölünmüşlüğe son vermek için başlattığımız girişimde önemli bir mesafe daha kat ettik

Gençoğlu, soydaşların arasındaki siyasi bölünmüşlüğe son vermek için başlattığı  tarihi girişimde önemli bir mesafe daha kat ettiğklerini ibelirtti. Tüm taraflar arasında kritik bir süreç olan 'Tabanda Uzlaşı' noktasında mutabaka vardıklarını duyuran Gençoğlu, birleşmeye olan inancının çok güçlendiğini açıkladı.

BAL-GÖÇ Genel Kurulu’nda yaptığı ve büyük yankı uyandıran tarihi çağrısının akabinde Bulgaristan'da HÖH ve Dost Partisi yetkilileriyle görüşerek süreci somutlaştıran Gençoğlu, tarihi girişimin belkide psikolijik sınırı olan ' Uzlaşı’ konusunda önemli adımlar attıklarını kaydetti.
.
Yapılacak çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak ve  kırgınlıkları geride bırakmak için Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH), Sorumluluk Özgürlük ve Hoşgörü için Demokratlar (DOST) partilerinin bölge sorumluları ile konfederasyon kurucuları, başkan ve yönetim kurulu üyeleri, ilgili federasyon ve yöre dernek başkanlarından oluşan ülke çapında geniş katılımlı bir buluşma gerçekleştirdiklerini dile getirdi.. 

Erdoğan DoğuAjans Bulgaristan İLGİLİ HABER:

Turhan Gençoğlu, Ahmet Doğan ve Lütvi Mestan'la görüştü


Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu, HÖH Partisi Onursal Başkanı Ahmet Doğan ve DOST Partisi Genel Başkanı Lütvi Mestan ile görüştü. HŞH Partisi Kurucu Başkanı..