Naim Süleymanoğlu'nun Babalık Davası İçin Bugün Mezarı Açılıyo

4 Temmuz 2018 Çarşamba

Share this history on :
Japon kızı Sekai Mori'nin babalık davası açtığı efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu'nun bugün mezarı açılıyor. Mezarın açılması için hazırlıklar başladı, polis mezarın etrafını branda ile çevirdi.

MEZAR AÇILARAK DNA VE DOKU ÖRNEKLERİ ALINACAK

Japon Kyoko Mori'den olan kızı Sekai Mori, Süleymanoğlu'nun yasal mirasçısı 3 kızına babalık davası açmıştı. Davada, haltercinin hastaneye DNA örneği bıraktığı bilgisi verilirken, numuneye ulaşılamaması halinde mezarın açılması istenmişti. Bugün Süleymanoğlu'nun mezarı açılarak DNA ve doku örnekleri alınacak.

HALTERCİNİN YASAL MİRASÇILARI OLAN 3 ÇOCUĞUNA BABALIK DAVASI AÇTI

Süleymanoğlu'nun kızı Sekai Mori, Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu kanıtlamak için hukuki süreç başlatmıştı. Süleymanoğlu'nun 1988 Seul Olimpiyatları sırasında tanıştığı Japon gazeteci Kyoko Mori'nin dünyaya getirdiği öne sürülen Sekai Mori, Türkiye'de avukatlara vekâlet vererek ünlü haltercinin babası olduğunun tespitini istedi. Mori, haltercinin yasal mirasçıları olan 3 çocuğuna babalık davası dava açtı.

POLİS, MEZARIN AÇILMASI İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLADI

Dava kapsamında bugün Naim Süleymanoğlu'nun mezarı açılıp, fethi kabir yapılarak DNA ve doku örnekleri alınacak. Polis ekipleri, mezarın açılması için hazırlıklara başladı, kabrin etrafı branda ile çevirdi.

AİLE MEZARIN AÇILMASINI İSTEMEDİ

Naim Süleymanoğlu'nun kızları Esin ve Sezin Süleymanoğlu'nun avukatı Aziz Demir, karardan rahatsız olduklarını dile getirmiş, "Biz mezarın açılmasını istemiyoruz. Merhumun kemikleri sızlayacak. Öyle bir şey olsaydı kendisi sağlığında yaptırırdı bu DNA testini. Kızları çok üzgün, manevi yıkım içindeler" demişti.