Türk Dışişlerinden HÖH belediyeleriyle kardeş olmayın mektubu

29 Kasım 2019 Cuma

Share this history on :

2016 yılında DOST Partisinin kurulmasının ardından, AK Parti ile Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi arasında kopan ilişkilerin tekrar normalleşti mi sorusuna net cevap alınamıyor. 

AK Partili belediye başkanları Bulgaristan’a gelerek HÖH’lü belediyeleri ziyaret ederken, Türkiye’de Dışişleri Bakanlığı’nın bazı belediyeler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdiği bir mektupta Bulgaristan’daki HÖH belediyeleriyle kardeşlik protokolü imzalanmasının uygun bulunmadığını belirtti.

 DIŞİŞLERİ: ‘BİR HATA VAR, BAKIYORUZ’ 

TBMM kürsüsünden mektubu dile getiren CHP milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, konuşmanın ardından Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin kendisini arayarak mektupla ilgili bir hatanın söz konusu olduğunu ve araştırıldığı kaydettiğini açıkladı. 7 Kasım 2019 tarihli bakanlığın mektubunda Bulgaristan’daki ‘Ardino, Mestanlı ve Mineralni Bani belediyeleriyle kardeş kent ilişkisi kurulması uygun görülmemektedir’ deniliyor. 

Ajans Bulgaristan

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.