Ahmet Doğan, 8 yıldır halkın ve medyanın karşısına çıkmıyor

5 Ocak 2020 Pazar

Share this history on :
Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) dün doğum gününü kutladı. Partinin onursal lideri Ahmet Doğan, Sofya’da gerçekleştirilen kuruluş yıldönümü kutlamasına katılmadı. Doğan, son defa halkın ve medyanın karşısına 8 yıl önce çıktı.
Son defa halkın önüne 19 Mayıs 2012’de Cebel’de çıkan Doğan, yine aynı yıl son defa basına demeç verdi. 2012 yılında bu yana Doğan, halkla ve medyayla görüşmüyor.

Doğan, son defa 2012 yılında Kanal 7 televizyonuna konuştu.
  

Resmi tarihe göre, Bulgaristan’ın çeşitli bölgelerinden 33 kişi 4 Ocak 1990’da Varna’da bir apartman dairesine toplanarak partiyi kurma kararı aldı.  Bu 33 kişi arasında hapisten yeni çıkan Ahmet Doğan’da vardı. Kuruluş kararı alınan parti, 1985 yılında gizli faaliyetler sonucu oluşturulan Bulgaristan’da Türk Milli Kurtuluş Hareketi (BTMKH) örgütünün devamı olarak kabul edildi.  Varna’daki bu karardan sonra 26 Mart 1990 tarihinde Sofya’da HÖH’ün kuruluş kurultayı gerçekleştirildi. Kurultayda Ahmet Doğan partinin genel başkanı seçildi.  26 Nisan 1990 tarihinde HÖH, Sofya Şehir Mahkemesi tarafından resmi olarak kayda alındı. 10 Haziran 1990 gerçekleştirilen parlamento seçimlerinde HÖH 23 milletvekili çıkardı.

Ajans Bulgaristan

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.