Bulgaristan’daki Google sunucuları nedeniyle Türkiye'de internete erişim sorunu yaşanıyor

21 Ocak 2020 Salı

Share this history on :
Google'ın çökmesinin ardından ilk resmi açıklama Ulaştırma Bakanlığı'ndan geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Google hizmetlerinde yaşanan sorunla ilgili açıklama yaptı.
Bakan Yardımcısı Sayan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Google servislerinde global sorunlar ( YunanistanRomanyaBulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye'deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. USOM ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir. Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalıdır.
GOOGLE'UN ÇÖKÜŞ NEDENİ NE?
Google'ın Bulgaristan'da bulunan sunucularında ciddi bir yoğunluk yaşandı. Bu yoğunluk nedeniyle sunucular hata verdi. Google sorunu çözmek için çabalarken, sorun Türkiye'de yoğun şekilde hissedildi. Türkiye, Google bağlantısını Bulgaristan'daki sunucuların çıkış noktasından aldığı için sorunu yoğun şekilde hissetti.
DNS'LERDE PROBLEM VAR
Gelen ilk tespitlere göre Google DNS'lerindeki 'stability' problemi yaşandı ve bu nedenle de bağlantı isteklerine cevap alınamadı.
a haber

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.