Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nden Başbakan Borisov'a 'glü glü glü' eleştirisi

14 Şubat 2020 Cuma

Share this history on :


Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un gazetecilere hindi demesi ve ardından da hindi taklidi yapması Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün eleştirilerine neden oldu.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, yaptığı yazılı açıklamada, Bulgarşstan’da üst düzey yöneticilerin gazetecilere yönelik sözlü saldırıları ve tehditleri durdurmaları için çağrıda bulundu.

Örgütün açıklamasında, üst düzey devlet görevlilerinin sözlü saldırtıları konusunda yaşanan son örnekler arasında Başbakan Boyko Borisov’un basın mensuplarını ‘hindi’ adlandırması da yer aldı.

Başbakan Borisov’un gazetecileri hindiye benzeterek alay edercesine hindi taklidi yaptığı belirtilen açıklamada, basın özgürlüğü konusunda Bulgaristan’ın dünyada 111. sırada yer aldığı hatırlatıldı.  

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, üst düzey yöneticilerin basın mensuplarına yönelik sözlü saldırılarından örnekler vererek, Avrupa Parlamentosu’nun söz konusu saldırıları kınamasını istedi.

Ajans Bulgaristan

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.