Prof. Dr. Nesrin Özören: ‘Önümüzdeki iki hafta çok temkinli olun’

24 Mart 2020 Salı

Share this history on :

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Özören, ‘Ajans Bulgaristan’a konuştu:
  • Amerika ve Çin'de yapılan aşı deneylerinin, hayvan deneyleri yapılmadan insan deneylerine başlandığı görülüyor. 17 Mart'ta bir konsorsiyum ile Türkiye'de de aşı çalışmalarına başlandı. Sonuçlarının 1 yıl içerisinde çıkması bekleniyor. Virüs özellikle ilk bir ve iki yılda daha çok hasarlı. Gelecek yılda da bu virüs olacak. Grip gibi etrafımızda olmaya devam edecek. Özellikle önümüzdeki 2 hafta çok temkinli olmalı, dişimizi sıkmalıyız. İnsanın bağışıklık sistemi çok güçlüVirüse yakalanan kişiler kendilerini kötü hissetmesinler.Prof.Dr.Nesrin Özören 
Silistre doğumlu. 1989'da zorunlu göç ile Türkiye'ye geldi. Liseyi Bulgaristan'da okudu. Lise yıllarında Mustafa Kemal Atatürk Gençlik  Örgütü kurma çabası içerisine girdi ve yakalandı. Bu nedenle okuldan atıldı. 30 yılda 3 defa Bulgaristan'a gitti. Sosyalizm zamanındaki eğitim sisteminin çok daha bilimsel olduğunu söylüyor.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.