Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

30 Nisan 2020 Perşembe

Share this history on :

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi
Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Prof. Dr. Ali Erbaş’ı telefonla arayarak on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i tebrik etti ve son günlerde bazı çevreler tarafından şahsına yönelik çirkin saldırıları kınadıklarını ve Bulgaristan Müslümanları olarak yanında olduklarını açıkça ifade etti.
Görüşmede, iki paydaş kurumun öteden beri uyum içerisinde çalıştığı ve birbirlerini destekledikleri dile getirildi; insanlığın maruz kaldığı salgın hastalığın bir an önce bitmesi yönünde temennide bulunuldu.

İki dini lider, insanlığın tarih içerisinde pek çok sıkıntıyla karşılaştığını belirterek, bugün Ramazan’ı camilerden uzak ve çok farklı yaşamamıza rağmen, her şeyde bir hayır ve hikmet olduğu görüşünü teyit ettiler.
İki dini lider ayrıca, Mübarek Ramazan-ı Şerif’in rahmet ve merhamet ayı olması hasebiyle insanlığa güzellik ve yeni bir diriliş getireceği ümidini taşıdıklarını dile getirdiler.

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.