Ulaştırma Bakanı: Türkiye ile karantinasız seyahati henüz görüşmedik

20 Mayıs 2020 Çarşamba

Share this history on :

Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Rosen Jeliazkov, diğer komşu ülkelerle olduğu gibi Türkiye ile henüz 14 günlük karantinasız seyahati görüşmediklerini belirtti. 

Türkiye’de koronavirüs durumu daha ağır olduğunu kaydeden Jeliazkov, Yunanistan, Sırbistan ve Romanya ile varılan anlaşmaları hatırlattı. 

Önceki gün Başbaka Boyko Borisov, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ve Romanya Başbakanı Ludovic Orban, turistlerin bölge ülkeleri arasında dolaşım serbestliğini görüştü.

Borisov'un girişimiyle düzenlenen dörtlü video konferansta, 1 Haziran'dan itibaren Bulgaristan, Sırbistan ve Yunanistan arasında dolaşım yasaklarının gevşetilmesine karar verildi.

Bu ülkeler arasında seyahat eden kişilere 14 günlük zorunlu karantina uygulanmayacak ancak 3 ülkenin vatandaşları sınır geçişlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) belirtisi taşımadıklarını yazılı olarak beyan edecek..

AA; Ajans Bulgaristan

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.