Panik ataklı Bulgaristanlının 16 dişi birden çekildi

6 Ağustos 2013 Salı

Share this history on :
ameliyatBingöl’de 22 yıl diş ağrısı çeken ve korkuları yüzünden tedavi olamayan Bulgaristan göçmeni bir kadının 16 apseli dişi ameliyatla alındı.
Bulgaristan’da yaşadığı 1988’li yıllarda narkoz verilmeden dişleri çekilen ve o yıllardan sonra bir daha dişçiye gitmeyen Gülçan Boğakan (45), 22 yıl sonra Bingöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde Dt. Alper Karabağ tarafından tedavi altına alındı.
Yapılan kontrollerin ardından Boğatekin’in 16 dişinin apseli olduğu belirlendi. Kısa süreli tedavinin ardından Dr. Kasım İlker İtal ve ekibi ile Bingöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi doktorlarından Dt. Alper Karabağ ile yardımcısı Mithat Türkmen tarafından genel anestezi altında ameliyata alınan Boğakan’ın 16 çürük dişi başarı ile çekildi.
Bir saatten fazla süren ameliyatın ardından bir açıklama yapan Dt. Alper Karabağ, ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi. Yaygın çürük ve enfeksiyonlu 16 apseli dişin alındığını ve yara yerlerinin kontrol altına alındığını söyleyen Karabağ, protezin ise ileriki günlerde yapılacağını söyledi.Eşinin 25 yıl önce yaşadığı travma yüzünden bir daha diş doktoruna gitmeye çekindiğini söyleyen Gülçan Boğakan’ın eşi Mehmet Boğakan ise, “Eşimde panik atak var. Yıllarca doktora götürdük ama her seferinde ya bayıldı ya da çok fazla korktu. Kimse tedavi edip dişini çekmek istemedi. En son Alper Hoca’ya getirdim, o da gerekli ilgiyi gösterdi. Ameliyatla eşimin 16 dişi alındı” dedi. internethaber

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.