Bulgaristan, AP için sandık başında

25 Mayıs 2014 Pazar

Share this history on :
Bulgaristan'da bugün gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili seçimi sakin bir ortamda devam ettiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, sabah saat 6'da başlayan oy verme işlemi sırasında sandıkların bulunduğu yerlerde Seçim Kanunu'nu ihlal olayları yaşanmadığını açıkladı.
  Cumhurbaşkanı Rosen Plevmeliev, vatandaşları sandığa gitmeleri konusunda çağrı yaparak “Bulgaristan, Avrupa Birliği'nde gerektiği gibi temsil edilebilmesi için her bireyin oyu önemli“ dedi.
  Başbakan Plamen Oreşarski, ise oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, seçimin ardından parti gözekmeksizin seçilen AP milletvekilleriyle bir araya gelerek, Bulgar vatandaşlarının çıkarı için nasıl daha verimli çalışabilecekleri konusunu görüşmek istediğini belirtti.


Bulgaristan'ın AP'deki 17 milletvekili kontenjanı için 15 siyasi parti, 6 koalisyon ve 3 bağımsız aday yarışıyor.
  Resmi kayıtlara göre oy hakkı bulunan 6 milyon 533 seçmen, yurtiçinde 11 bin 500, yurtdışında ise 167 sandıkta oy kullanabilecek.
Ajans Bg

0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.