Şu an için Kapıkule’nin kapanması söz konusu değil

17 Kasım 2020 Salı

Share this history on :


Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. M. İshak Yıldırım, kent genelinde ve sınır kapılarında alınan Kovid 19 pandemisi tedbirleri ile ilgili yaptığı açıklamada,

"Koronavirüs süreci başladığından beri Mart ayından beri Edirne ilklerin şehri oldu. Yani ilk denetimler, yoğun saha denetimleri, kapalı ve açık alan dezenfeksiyonları, etkili ve yerinde filyasyon çalışmalarını çok güzel bir şekilde sürdürdük. Sayın valimizin himayelerinde yine Kapıkule'de şuan giriş yapan Bulgar vatandaşlara, maske, dezenfektan ve bilgilendirme broşürleri kendi dillerinde bilgilendirme broşürleri verilmekte. Yine aynı zamanda kapıdan girdikten sonra çeşitli Bulgarca bilgilendirme afişleri maske, mesafe ve el hijyeni konusunda bilgilendirme afişleri; AVM'lerde ve toplu alanlarda bilgilendirme anonsları, Bulgarca bilgilendirme anonsları yapılmakta ve denetimlerde daha da sıklaştırılarak, devam etmektedir" dedi.

Yıldırım, "Şu an için sınır kapılarının kapanması gibi bir durum söz konusu değil. Bulgar vatandaşlarımız gelip alışverişlerini yapabilmekteler. ve bizde sayın valimizin koordinasyonunda tüm kurumlarla beraber gerekli denetim ve filyasyon çalışmalarını gece gündüz aralıksız sürdürmekteyiz" diye konuştu.

IHA


İLGİLİ HABER:

Edirne Tabip Odası: ‘Bulgaristan Sınırını Kapatın’

14 Kasım 2020 Cumartesi

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Gürcan Altun, salgının kontrol altına alınabilmesi için Bulgaristan sınırının kapatılmasını istedi.  Türk Tabipleri Birliği (TTB) Edirne Tabip Odası, Türkiye ve Edirne’deki...

 


0 коментара:

Yorum Gönderme

Eleştiri sınırlarını aşan, kişi, grup ya da topluluğa hakaret, uygunsuz kelime, ırkçılık ve nefret söylemi içeren yorumlara yer verilmemektedir.